Z wiekiem, czy w wyniku kontuzji, a nawet w skutek nadmiernego wysiłku – mogą pojawić się problemy ze stawami. Schorzeniom stawów najczęściej towarzyszy ból, ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Żelatyna może zdziałać cuda!

Zdrowie stawów z reguły uzależnione jest od kondycji tkanki łącznej. Żelatyna jest wyjątkowym produktem spożywczym, który jak nic innego zadba o Twoją tkankę łączną.  By pozbyć się bólu stawów, wypróbuj miesięczną kurację żelatynową.Wystarczy, że zaopatrzysz się w 150 gram zwykłej żelatyny spożywczej.

Co cechuje żelatynę:

  • to bezbarwne ciało stałe, które jest mieszaniną białek i peptydów
  • ma wysoką zawartość białka uzyskiwanego w wyniku hydrolizy kolagenu zwierzęcego
  • jest cennym źródłem dwóch ważnych dla stawów aminokwasów: proliny i hydroksyproliny – skutecznie odbudowują tkankę łączną (wykazano, że prolina jest niezbędna do syntezy kolagenu)
  • również obfituje w argininę i glicynęaminokwasy stymulujące budowę mięśni
  • zapobiega wzdęciom, próchnicy, osteoporozie, chorobom zwyrodnieniowym stawów, a nawet reguluje wydzielanie hormonów i podnosi odpornosć
  • stymuluje wzrost i poprawia kondycję włosów i paznokci
  • przyspiesza regenerację kolagenu skóry

Jak stosować żelatynę spożywczą na ból stawów?

  1. 2 łyżeczki żelatyny zalej 1/4 szklanki zimnej wody i pozostaw na noc w temperaturze pokojowej.
  2. Zjadaj ją następnego ranka na czczo, przynajmniej 30 minut przed posiłkiem.
  3. Jedz żelatynę codziennie przez okres jednego miesiąca.
[su_icon_panel color=”#b22121″ border=”1px dotted #f82d2d” shadow=”0px 0px 0px #eeeeee” radius=”8″ text_align=”left” icon=”icon: exclamation” icon_color=”#ea3131″ icon_size=”82″]Zdaniem wielu osób, korzystne skutki kuracji żelatynowej są odczuwalne już po tygodniu. Jeśli nie odczujesz żadnej poprawy, zasięgnij porady lekarza.[/su_icon_panel]