Z wiekiem, czy w wyniku kontuzji, a nawet w skutek nadmiernego wysiłku – mogą pojawić się problemy ze stawami. Schorzeniom stawów najczęściej towarzyszy ból, ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Żelatyna może zdziałać cuda!

Zdrowe odchudzanie nie było nigdy tak proste. Praktyczne kursy wideo, e-booki i jadłospisy

W 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie. Zastanawiasz się dlaczego jestem tego taki pewien?

Zdrowie stawów z reguły uzależnione jest od kondycji tkanki łącznej. Żelatyna jest wyjątkowym produktem spożywczym, który jak nic innego zadba o Twoją tkankę łączną.  By pozbyć się bólu stawów, wypróbuj miesięczną kurację żelatynową.Wystarczy, że zaopatrzysz się w 150 gram zwykłej żelatyny spożywczej.

Co cechuje żelatynę:

  • to bezbarwne ciało stałe, które jest mieszaniną białek i peptydów
  • ma wysoką zawartość białka uzyskiwanego w wyniku hydrolizy kolagenu zwierzęcego
  • jest cennym źródłem dwóch ważnych dla stawów aminokwasów: proliny i hydroksyproliny – skutecznie odbudowują tkankę łączną (wykazano, że prolina jest niezbędna do syntezy kolagenu)
  • również obfituje w argininę i glicynęaminokwasy stymulujące budowę mięśni
  • zapobiega wzdęciom, próchnicy, osteoporozie, chorobom zwyrodnieniowym stawów, a nawet reguluje wydzielanie hormonów i podnosi odpornosć
  • stymuluje wzrost i poprawia kondycję włosów i paznokci
  • przyspiesza regenerację kolagenu skóry

Jak stosować żelatynę spożywczą na ból stawów?

  1. 2 łyżeczki żelatyny zalej 1/4 szklanki zimnej wody i pozostaw na noc w temperaturze pokojowej.
  2. Zjadaj ją następnego ranka na czczo, przynajmniej 30 minut przed posiłkiem.
  3. Jedz żelatynę codziennie przez okres jednego miesiąca.
[su_icon_panel color=”#b22121″ border=”1px dotted #f82d2d” shadow=”0px 0px 0px #eeeeee” radius=”8″ text_align=”left” icon=”icon: exclamation” icon_color=”#ea3131″ icon_size=”82″]Zdaniem wielu osób, korzystne skutki kuracji żelatynowej są odczuwalne już po tygodniu. Jeśli nie odczujesz żadnej poprawy, zasięgnij porady lekarza.[/su_icon_panel]