Czy wiedziałeś, że pasta do zębów ma o wiele więcej zastosowań poza głównym jakim jest mycie zębów?


1. Polerowanie srebra

Cenne srebrne przedmioty można bezpiecznie czyścić przy użyciu pasty do zębów. Wystarczy przetrzeć je szmatką z odrobiną pasty, a następnie wypłukać w ciepłej wodzie by łatwo przywrócić im blask.

2. Reflektory samochodowe
Jest to świetna życiowa wskazówka  – przetrzyj reflektory samochodu szmatką z pastą do zębów i będą jak nowe!

3. Czyszczenie klawiszy fortepianu
Brzydkie, stare klawisze fortepianu można czyścić bez obaw stosując pastę do zębów – spróbuj tej sztuczki, a będziesz zaskoczony rezultatem!

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

4. Czyszczenie butów
Odrobina pasty pozwoli usunąć zabrudzenia z wszystkich rodzajów obuwia.

 

5. Zaparowane okulary pływackie
Czyszczenie okularów pływackich  pastą pozostawi na nich cienką warstwę filmu która zapobiegnie ich parowaniu.

6. Zacieki na stole
Uparte plamy wody na stole można łatwo usunąć przy pomocy pasty do zębów.

7. Plamy atramentu na koszuli

JIf you ever had this problem, you know how hard ink is to remove.”>eśli kiedykolwiek ktoś miał ten problem, już wie jak trudno jest usunąć atrament. Pasta do zębów jest tutaj na ratunek! Wystarczy pozostawić odrobinę pasty na plamie do wyschnięcia i uprać koszulę następnego dnia. Voila! Twoja koszula jest jak nowa!

8. Plamy barwnikowe
Podobnie jak w przypadku plam atramentowych, pasta do zębów może skutecznie usunąć plamy farby do włosów z Twoich ręczników.

9. Ukąszenia komarów
Ukąszenia komarów tworzą trochę irytujące guzki na skórze, ale na szczęście, smarowanie ich pastą zmniejsza swędzenie i podrażnienie.

10. Pryszcze
age-old trick against acne and pimples!”>Pasta do zębów jest sposobem na trądzik i wypryski! Wieczorem nanieś odrobinę na zmiany na skórze i pozostaw do wyschnięcia, efekt zobaczysz rano!

11. Czyszczenie żelazka
Wypoleruj żelazko używając pasty do zębów, a skutecznie przywrócisz mu blask i oczyścisz jego powierzchnię.

12. Oczyść swój telefon
Pasta do zębów idealnie nadaje się do czyszczenia ekranu telefonu komórkowego.

13. Odświeżanie obuwia
Pasta do zębów nie tylko skutecznie oczyści buty z zabrudzeń i sprawi, że będą wyglądały jak nowe. Pomoże również usunąć nieświeży, nieprzyjemny zapach z ich wnętrza.

14. Zaplamiony dywan
Pasta do zębów pomoże usunąć i dotrze do najbardziej opornych plam na Twoim dywanie. Upewnij się, że masz ją pod ręką.

15. Lakier do paznokci
Czy wiesz, że pasta do zębów doskonale usuwa resztki lakieru z paznokci? Wcieraj pastę przy pomocy wacika w płytkę paznokcia aby pozbyć się pozostałości starego lakieru.

16. Brudne ręce
Następnym razem gdy zabraknie Ci mydła do umycia rąk ze spokojem wyręcz się pastą do zębów. Skutecznie oczyścisz je z wszystkich zanieczyszczeń. 

17. Umyj termos
Termos może zacząć nieprzyjemnie pachnieć z upływem czasu. Aby wyeliminować zapach, napełnij termos wodą i dodaj trochę pasty do zębów, a następnie dobrze wstrząśnij. Wystarczy wypłukać wodą i gotowe.

18.Porysowane płyty CD i DVD
Problemem jest dysk CD, który przestał działać ze względu na zarysowania? Spróbuj tej sztuczki: rozetrzeć trochę pasty na nim i wypolerować. Niesamowite, prawda?

19. Usuń zarysowania z samochodu
Wyciśnij trochę pasty na miękką szmatkę i pocierać nią rysy na samochodzie. To również świetny sposób na zmatowiały lakier. Z pewnością odzyska blask.

 20. Powieś plakaty
Pasta do zębów może być stosowana również jako klej. Wystarczy umieścić odrobinę z każdej strony plakatu i przytrzymać go na ścianie. If you want to remove it, toothpaste won’t damage your wall”>Jeśli chcesz go usunąć, pasta do zębów nie uszkodzi ściany. Jest to całkiem bezpieczny sposób.