Wielu z nas sięga po przekąski, często niezdrowe. Wielu z nas sięga po dodatki do posiłków, sosy, ketchupy itd. Można powiedzieć, że sosy stają się przyprawami XXIw. Stosowanie produktów bogatych w konserwanty, powodują zgagę i osłabienie trawienia.

Zgaga jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem pieczenia w klatce piersiowej. Pojawia się, gdy kwas żołądkowy cofa się do przełyku. Powodem pieczenia mogą być nie tylko pikantne i ciężkostrawne potrawy, ale również otyłość przyczynia się do wystąpienia problemu. W istocie kwas żołądkowy odgrywa bardzo ważna rolę w zakresie zdrowia.

Czemu służy kwas żołądkowy? 

Żołądek dzięki kwasom żołądkowym rozkłada pokarm w organizmie. W kolejnych etapach nadtrawione jedzenie trafia do jelit, gdzie  składniki odżywcze z pożywienia są trawione kompletnie i wtym momencie są gotowe do wchłonięcia przez enterocyty w jelicie.

Kwas żołądkowy składa się głównie z kwasu solnego i pepsyny. Kwas solny jest głównym składnikiem w procesie trawienia, dzięki niemu dochodzi do rozkładu zarazków i bakterii odpowiedzialnych za infekcje. Pepsyna natomiast jest enzymem rozkładającym białka.

Leki zobojętniające kwas żołądkowy, a demencja

Na podstawie badań opublikowanych w Journal of the American Medical Association.

W badaniu wzięło udział 73 679 osób powyżej 75 roku życia. Polegało ono na przeanalizowaniu występowania demencji między dwoma grupami: jedna regularnie przyjmowała leki IPP (lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym), druga placebo. W grupie pierwszej stwierdzono znaczny wzrost ryzyka rozwoju demencji. Zatem unikanie inhibitorów pompy protonowej może zapobiec rozwojowi otępienia. Wiele przypadków można by było uniknąć, gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej.

Co to dla Ciebie oznacza?

Trudno odkryć gdzie leżą prawdziwe intencje farmacji, jeśli po latach stosowania pewnego leku dopiero teraz można odkryć jakie są jego efekty uboczne. Spoglądając na ten szokujący rezultat wyciągnij wnioski. Jeśli Ty, bądź ktokolwiek z Twoim znajomych zażywa leki IPP należy zaprzestać i poszukać zdrowszego rozwiązania.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Jedną z pierwszym rzeczy, które należy zrobić jest dowiedzieć się, czy leki zobojętniające kwas solny są nam rzeczywiście niezbędne. Przypisywanie tych środków to bardzo częsta reakcja lekarzy, mimo tego, ze problem leży po drugiej stronie. Rzekomo nadmiar ilości kwasu żołądkowego jest główną przyczyną choroby refluksowej przełyku. W rzeczywistości choroba ta pojawia się od jego braku!

Osoba mająca niski poziom kwasu żołądkowego, biorąca przy tym leki zobojętniające może wyczerpać swój żołądek z tego niezbędnego kwasu. Przyczynia się to do nieefektywnego rozkładu pokarmu, prowadząc do niedoborów żywieniowych głównie witamin z grupy B . Dla ciepiących z powodu niedostatecznej ilości kwasu solnego, zalecane jest suplementowanie betainy HCL. Jest to natualna substancja chemiczna pochodząca z buraków powodująca wzrost ilości kwasów żołądkowych w celu optymalizacji podziału żywności. Można łatwo znaleźć ten środek w większości sklepów BIO.

Na szczęście istnieją bardziej naturalne środku zaradcze na zgagę i chorobę refluksową. Ważne jest podejście holistyczne do tego problemu. Niestety coraz częściej sięgamy po farmaceutyczne środki zaradcze, których w pełni możemy uniknąć przy odpowiednim stylu życia i diecie.

Źródła:

http://archneur.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2487379

http://www.webmd.com/heartburn-gerd/america-asks-9/heartburn-concern

http://theheartysoul.com/natural-acid-reflux-remedies/

http://www.naturalnews.com/043014_betaine_hydrochloride_stomach_acid_improved_digestion.html

http://healthyeating.sfgate.com/role-stomach-acid-digestion-9982.html