Wielu ludzi myśli, że rośliny które trzymamy w domach i mieszkaniach są po to by zdobić i dostarczać nam świeżego tlenu. Jednakże faktem jest również to że mają wiele innych pozytywnych stron na przykład mogą eliminować toksyny z powietrza, innymi słowy dzięki nim nie wdychamy tak wielu substancji które mogą spowodować uszczerbek na naszym zdrowiu.
Ostatnimi czasy NASA podzieliła się badaniami naukowymi na temat roślin domowych, a ich rezultaty są bardzo interesujące. Okazło się że pewne gatunki roślin są w stanie oczyszczać powietrze oraz eliminować związki organiczne, są one w stanie „oczyścić” powietrze z znajdujących się w nim cząstek farb, materiałów budowlanych, kurzu i brudu. Wtym artykule zaprezentujemy 6 roślin, które powinny znależć się u was.
Te Rośliny To bomby tlenowe, poniżej prezentujemy dlaczego.
Figowiec Sprężysty- nie wymaga dużo światła, oczyszcza powietrze z formaldehydu oraz ma elegancki wygląd. Niestety ma również wady, rosłiny te są bardzo trujące dlatego odradzamy ich posiadanie gdy ma się dzieci lub zwierzęta
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Aloes– jest rośliną chwaloną za jego właściwości lecznicze, w tym przypadku udowodnił że dostarcza mnóstwo tlenu oraz pochłania CO2, CO i formaldehydy. Według niektórych badań aloes wytwarza nawet do 9 razy więcej tlenu niż komercyjne gatunki roślin.

Zielistka Sternberga– to atrakcyjna roślina, która jest w stanie zachodzić w procesy fotosyntezy nwet przy małych ilościach światła, oczyszcza powietrze powietrze ze steryn, formaldehydu i CO, jedna taka roślina jest w stanie oczyścic nawet 200 metrów kwadratowych.

Hedera helix– zwany bluszczem, eliminuje 60 procent toksyn z powietrza widywany często na zabudowach domów.

Skrzydłokwiat manua loa– doskonale nadaje się do usuwania niebezpiecznych i chemicznych toksyn. Ma również zdolność do usuwania trójchloroetylenu i formaldehydu.

Sansewieria gwinejska- jest wyjątkowo odporna i nie wymaga wiele opieki. Potrzebuje jedynie znikomą ilość światła by rozpocząć proces fotosyntezy. Oprócz eliminacji toksyn może też produkować tlen dlatego wiele osób zdobi nim swoje sypialnie

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA 
📕👇