Najnowsza kontrola NIK-u, która miała na celu sprawdzić pasze i wodę Hodowców zwierząt z województwa Lubelskiego wykazała że w pewnych przypadkach 80% Hodowców stosuje antybiotyki.

Każde zastosowanie antybiotyku było uzasadnione medycznie,  jest to spowodowane tym że nasz system jest bardzo niewydolny i hodowcy zwierząt bardzo często go nadużywają.

Systematyczne stosowanie małych dawek antybiotyku może bezpośrednio wpływać negatywnie na nasze zdrowie poprzez wykształcenie bakterii odpowiedzialnych za lekooporność.

Jak donosi radio ZET:

Jeszcze gorszy, niż wyniki śledztwa, jest raport Najwyższej Izby Kontroli w tej sprawie, z którego wynika, że 80 proc. drobiu zawiera w sobie antybiotyki.

43 tony nafaszerowanego mięsa

Zarzuty oszustwa polegającego na sprzedaży „napompowanych” mrożonych filetów usłyszał 29-letni Sylwester K., oraz 35-letni Rafał T. – podaje „Dziennik Wschodni”. Mężczyźni sprzedali 43 tony oszukanego drobiu i zapewne robiliby to nadal, gdyby przypadkiem nie okazało się, że część ich mięsa

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA