Zobacz, co Ci da picie tej herbaty CODZIENNIE

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wśród wielu rodzajów herbat często szukamy tych, które mają jak najwięcej dobrych właściwości. Chcemy wybierać zdrowe produkty, wspomagające nasz organizm w walce z chorobami, wzmacniające nasz układ odpornościowy. W tym wypadku bardzo często sięgamy po zieloną herbatę. Ma ona dużo substancji biologicznie czynnych o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym układ immunologiczny, czyli jest bardzo zdrowa, ale nie pozbawiona wad. Posiada również niezbyt zdrowe substancje psychoaktywne takie jak teina, teofina, teobromina.

SYSTEMATYCZNOŚĆ TO PODSTAWA

Pamiętaj, że jednorazowe napicie się tej herbatki nic nie zdziała. Wypicie jej od czasu do czasu też nie.

herb z czystka

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

___________________________________________

PO PROSTU NALEŻY PIĆ JĄ REGULARNIE, CODZIENNIE.

Dopiero wtedy czystek pokaże nam cały swój oczyszczający potencjał. Efekty odczuwalne mogą być nawet po tygodniu, choć takie bardzo zauważalne po minimum miesiącu regularnego stosowania.

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Ziele czystka należy zakupić cięte, a nie mielone – wtedy widać zawartość, czy nie ma nadmiaru gałązek itd. Dobrej jakości herbatka z czystka powinna składać się niemal w całości z suszonych liści i kwiatów. Tylko w tańszej herbatce gorszej jakości znajdziemy w suszu dużo gałązek, co znacząco pogarsza smak herbatki. Czystek „bio” jest nieco droższy od „nie-bio”, ale daje gwarancję pochodzenia surowca z upraw kontrolowanych jak również jest po prostu lepszej jakości i lepszy w smaku.
Jak uzyskać napar? Zalewamy łyżeczkę ciętego czystka wrzątkiem i odstawiamy pod przykryciem na 10 min. Odcedzamy i pijemy po przestudzeniu najlepiej 2 – 3 razy dziennie (kto chce może więcej). Można jedną porcję herbaty zaparzać wielokrotnie (nawet do 4 razy), aby wydobyć z niej wszystkie dobroczynne składniki. Nie zaszkodzi dodać do naparu sok z cytryny lub/i lekko posłodzić np. miodem lub stewią. Gdy zaparzymy herbatkę według w/w przepisu w dzbanku, będzie to wspaniały rozgrzewający napój dla całej rodziny. Wzmocni system immunologiczny w momencie gdy łatwo o złapanie różnych infekcji, szczególnie na przełomie sezonów. Latem można wychładzać herbatę dla uzyskania orzeźwiającego napoju z dodatkiem kostek lodu, cytryny czy mięty.

JAK STOSOWAĆ  ?

Kiedy borykasz się z dolegliwościami cięższego kalibru lub o charakterze przewlekłym proponuję zaparzyć odwar. Około 10 g  Cistus zalać 200-220 ml wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 5 minut, odstawić na 20 minut do ostudzenia i przecedzić. Tak sporządzony odwar nie tylko zalecam pić (100 ml 3 – 4 razy dziennie), ale także stosować zewnętrznie jako okłady, płukanki, przemywanie, a w niektórych przypadkach jako lewatywa.
Jak wszystkie herbaty ziołowe również herbata z czystka ma na organizm alkalizujący wpływ. Dodatkowo jako źródło bogate w bioflawonoidy czystek doskonale wspołpracuje z witaminą C wzmacniając jej działanie. Dr Klenner w swoim raporcie podaje, że herbata z czystka ma dużo lepszy od innych tego typu naparów efekt synergiczny – co znaczy, że współdziałanie wszystkich czynników i substancji jest jeszcze większe niż osobne ich działanie. Nadal uważasz, że nie ma idealnego środka na choroby? Już jest! – herbata z czystka.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz