Japońscy naukowcy twierdzą, że opracowali ultra cienką elektroniczną „skórę”, która przyklejona do ciała mierzy poziom tlenu w organizmie i różne parametry morfologiczne.

Elektroniczna skóra monitorować będzie poziom tlenu i wychwyt biomerkerów w organizmie, tym samym za pomocą smartfona w niedalekiej przyszłości będziemy  mogli :

1. Określić najlepsze tętno spalania tkanki tłuszczowej (trening cardio)

Poniżej przedstawiam wykres specjalnego badania, które określa najlepsze tętno spalania tkanki tłuszczowej. Badanie dotyczy 37 letniego mężczyzny o średnim wytrenowaniu, waga 73kg.
Badanie musi być przeprowadzone w masce i sport testerze, który wychwytuje poziom dwutlenku i określa najlepszy próg spalania tkanki tłuszczowej. Każda osoba ma inny próg tlenowy spalania tkanki tłuszczowej. Wynika to między innymi od wieku, stopnia wytrenowania, somatotypu, zdrowego odżywiania czy proporcji włókien mięśniowych  czerwonych i białych.

ddd

2. Wczesne ostrzeganie przed zawałem serca 

Elektroniczna skóra poinformuje nas o wzroście pewnych markerów (wzrost stężenia metali ciężkich, pestycydów lub toksyn). Każdy marker będzie określać potencjalne zagrożenie dla naszego serca, mózgu, trzustki i wielu innych narządów.

eskor

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

3. Koniec z drogimi badaniami na nietolerancje pokarmowe 

Tym samym analizator przyczepiony do naszej skóry będzie mógł określać najróżniejsze nietolerancję pokarmowe. Jak wiadomo szczegółowe badania na nietolerancje pokarmowe są bardzo drogie i często nieprecyzyjne.  Nietolerancje pokarmowe przyczyniają się do większego prawdopodobieństwa zachorowania na choroby autoimmunologiczne np. Hashimoto, Cukrzyca.
E-skóra znalazła by również zastosowanie w spersonalizowanej terapi raka (np. inmunoterapi)

eskora2

4. Badania trwają 

Testy na ochotnikach dowiodły, że „skóra” pozwala uzyskać stabilne pomiary stężenia tlenu we krwi oraz kilka innych markerów, których naukowcy jeszcze nie chcą publicznie powiedzieć.

Urządzenie zawiera elementy mikro-elektroniczne, które umieszczone na skórze, w zależności od stężenia tlenu w ciele, świecą na kolor czerwony, niebieski lub zielony.

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pracują nad sposobami wyświetlania liczb i liter na skórze do celów monitorowania zdrowia.

Noszona na ciele elektronika to nowy obszar badań w dziedzinie medycyny. Ma setki zastosowań medycznych, od soczewek kontaktowych monitorujących poziom glukozy, po inteligentne okulary.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Najnowsze badania to krok na przód dla rozwoju nauki.

„Urządzenie laminowane na palcu, dyskretne mierzy stężenie tlenu we krwi”, twierdzi główny badacz Tomoyuki Yokota wraz ze współpracownikami.

Dodał:  „chcemy, by statecznie elastyczne organiczne czujniki optyczne mogły być bezpośrednio umieszczane na narządach w celu monitorowania poziomu tlenu we krwi w czasie i po operacji.”

 

 

 

 

http://www.bbc.com/news/health-36055501