Dbanie o swoje ciało pod kątem zdrowia i wizualnych aspektów to maraton a nie sprint, musimy zastosować w tym przypadku filozofii małych kroków (Kaizen). Trening i dieta nie może być wplecione w nasze życie w tempie „spłoszonej klaczy”.
To dieta i trening ma się dopasować do ciebie a nie ty do diety i treningu

Zacznij trenować:

1x w tygodniu (szybkie spacery 30min) 
po 2 tygodniach zrób 2 treningi
po 4 tygodniach 3 treningi
Zostań w tym punkcie na pół roku, zobaczysz, że nie wytrzymasz pół roku bez mimowolnego urozmaicania oraz zwiększania ilości treningowe, bardzo małymi krokami dojdziesz do punktu, że pokochasz aktywność i zrozumiesz jakie korzyści daje twojemu ciału.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

 

Analogicznie sprawa tyczy się odżywiania:

W pierwszym tygodniu zmień swój niezdrowy posiłek na naprawdę wartościowy i obserwuj jak się po nim czujesz, spisz na kartkę jakie towarzyszą ci emocję i parametry fizyczne (trzeźwość umysłu, szybsze kojarzenie faktów, lepsza jakość stolca, brak zgagi, wzdęć czy nadkwaśności).
Jedz tak przez 2 tygodni, w 3 tygodniu zacznij jeść 2 zdrowe posiłki, w 4 tygodniu, jedz 3 zdrowe posiłki. Nie spiesz się, jeżeli trzeba wplataj jeden zdrowy posiłek co miesiąc ale bądź systematyczna. To jest naprawdę proste tylko musisz robić to małymi praktycznie nie zauważalnymi krokami, daj sobie rok, nie waż się nie licz kalorii jedz zdrowo i trenuj, a po pewnym czasie zobaczysz coś niesamowitego. 
Polecam przeczytać książkę :
schudnij-z-kaizen-b-iext22071471
http://www.empik.com/schudnij-z-kaizen-gibas-jaroslaw,p1072639048,ksiazka-p