Okres to nie choroba przewlekła – Jak radzić sobie z nieznośnym bólem podczas miesiączki ?

Podziel się ze znajomymi :)
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

Z cały szacunkiem dla wszystkich kobiet, które raz w miesiącu przechodzą traumę związane z menstruacją.

Zapewne znajdą się osoby, które zjedzą mnie za wskazówki, które praktycznie mnie nie dotyczą. Ale mimo wszystko podzielę się z Wami moimi przemyśleniami związanymi z przesadnym używaniem środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych podczas ” okresu „.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Jeżeli ból jest w indywidualnej subiektywnej ocenie szacowany na 8/10 to ma to sens, wziąć taki środek, ale zanim to zrobicie uświadomcie sobie, że życie macie jedno, a przesadne używanie tych środków może powodować i zwiększać ryzyko: – nowotworów jelita grubego  – osłabienie mięśnia sercowego  – dysbiozę jelitową

Pamiętajmy, że miesiączka jest systematycznym zjawiskiem i możemy przygotować się na nią na wiele sposobów.

Postarajmy się :


zbilansować ilość produktów o działaniu rozluźniającym prawidłowa proporcja kwasów tłuszczowych omega 3 do 6 o działaniu przeciwzapalnych
Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?


 Zastosować suplementy z kurkumą, imbirem oraz innymi stężonymi formami bioaktywnymi, które dezaktywują cytokiny prozapalne oraz rozluźniają organy wewnętrzne 

 masaż tkanek głębokich Metoda MTG, która rozluźnia organy wewnętrzne i przynosi ukojenie


olej CBD, które spektrum działania przewyższa wszystkie farmaceutyczne środki przeciwzapalne i przeciwbólowe – nie ma skutków ubocznych i nie jest psychoaktywne 


 na 3/4 dni przed okresem przestańmy jeść lektyny (najróżniejsze odmiany glutenu), zminimalizujmy spożycie nabiału. 


Świadomy trening (mobility) różne odmiany jogi również bardzo dobrze działają na elastyczność naszych tkanek, efekt ucisku, palenia, skręcania będzie zminimalizowany lub nie pojawi się wcale !


[wd_hustle id = „www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz