Kręgosłup – to twoja najważniejsza konstrukcja nośna. Musi być[su_highlight background=”#f51102″ color=”#ffffff”] sztywny[/su_highlight], żeby utrzymać górną połowę ciała i [su_highlight background=”#f51102″ color=”#ffffff”]dostatecznie elastyczny[/su_highlight], abyś mógł zginać się, chodzić, biegać. Dlatego warto się mu przypatrzeć, zanim pojawi się „zagrożenie”.

[su_icon_panel color=”#b22121″ border=”1px dotted #f82d2d” shadow=”0px 0px 0px #eeeeee” radius=”8″ text_align=”left” icon=”icon: exclamation” icon_color=”#ea3131″ icon_size=”82″]Jego dobra kondycja w 99 procentach zależy od ciebie, ale najczęściej zupełnie o tym zapominasz. Reagujesz dopiero wtedy, gdy zaczyna boleć.[/su_icon_panel]

Co wtedy robisz?

Wybierasz tę najgorszą opcję – sięgasz po[su_highlight background=”#f51102″ color=”#ffffff”] tabletki przeciwbólowe[/su_highlight]. Być może zastanawiasz się, czy nie kupić nowego łóżka albo przez kilka dni ćwiczysz gimnastykę, albo idziesz na długi spacer. Gdy symptomy ustąpią, wracasz do starych przyzwyczajeń i po powrocie z pracy znów sadzasz się w ukochanym fotelu przed telewizorem. I tak … dopóki znów nie zacznie boleć. Wtedy powtarzasz stary scenariusz.

Tymczasem ból jest cenną wskazówką – sygnalizuje ci, że coś jest nie w porządku. Ból jest symptomem, przyczyna tkwi w „głowie”. Każda choroba, zanim zamanifestuje się w ciele fizycznym, rodzi się w ciele eterycznym, które bardzo silnie reaguje na negatywne impulsy myślowe (dziury w aurze). Tu właśnie tkwi klucz do zdrowia poprzez kontrolę myśli. Dlatego twój eteryczny sobowtór zawczasu wysyła ci sygnały, które – choć jesteś jeszcze zdrowy fizycznie – odczuwasz w formie bólu. Jest to tzw. [su_highlight background=”#f51102″ color=”#ffffff”]ból fantomowy[/su_highlight]. Idziesz do lekarza i słyszysz : przyczyna psychosomatyczna. Jeśli zlekceważysz te sygnały i nie zmienisz podejścia do życia, to jest tylko kwestią czasu, kiedy zachorujesz i na co.

W tabeli poniżej znajdziesz informacje, w jaki sposób latami pracujesz na bóle kręgosłupa.

źródło

http://www.cheops.darmowefora.pl/?topic=5811.0