Trzy substancje o wiele bardziej niebezpieczne niż marihuana, są łatwo dostępne w najbliższym sklepie spożywczym. Tytoń, alkohol i cukier, wszystkie te substancje, które są bardziej uzależniające niż marihuana, możesz bez problemu kupić.

 

Sondaże prowadzone przez NBC News i The Wall Street Journal w 2014 roku wykazały, że coraz więcej ludzi zaczyna się godzić, że marihuana jest bezpieczniejsza niż „codzienne” artykuły, takie jak piwo i papierosy. Kto by pomyślał? Prawie połowa badanych (49 procent) uważa, że tytoń jest najbardziej niebezpieczną substancją, podczas gdy 24 procent wskazało alkohol, a następnie cukier na poziomie 15 procent.

Tylko 8 procent osób ankietowanych uważało, że marihuana jest najbardziej niebezpieczna.


Niektórzy lekarze nawet zgodzili się, że alkohol jest bardziej niebezpieczny niż marihuana. Dr Aaron Carroll, profesor pediatrii na Indiana University School of Medicine, powiedział w CBS News, że  pierwsza odpowiedź powinna być zawsze, że żadna opcja nie jest „bezpieczna”, jednak wierzy on, że alkohol jest nawet gorszy.

Carroll powiedział: „Po przeanalizowaniu wszystkich danych i patrząc na to co jest bardziej niebezpieczne marihuana czy alkohol, wygląda na to, że wybrałbyś alkohol.” Profesor także zwraca uwagę na to, że większość zbrodni popełnionych które dotyczą marihuany jest związana z nielegalną dystrybucją, i nie ma wiele brutalnych zbrodni popełnionych przez palaczy „trawki”. Z drugiej strony, istnieje bardzo duża liczba przestępstw popełnionych pod wpływem alkoholu. Alkohol jest znanym środkiem przyczyniającym się do gwałtownych ataków w szczególności. Carroll mówi: „To jest o wiele gorsze niż to, co się dzieje po zażyciu marihuany”.

Oprócz mniejszego wpływu na liczbę przestępstw, palenie marihuany również wydaje się być mniej uzależniające. Badania pokazują, że tylko 9 procent ludzi, którzy eksperymentują z trawką będzie uzależnionych albo od niego zależne. Natomiast ponad 20 procent ludzi, którzy eksperymentowali z alkoholem będzie zależna lub go nadużywa. Tak więc, w rzeczywistości, alkohol znacznie częściej powoduje problemy w późniejszym życiu.

Jedynym prawdziwym powodem, dla którego alkohol i tytoń są na ogół bardziej „zaakceptowane” przez społeczeństwo, jest to, że były częścią naszej kultury od dłuższego czasu. Marihuana jest traktowana w ten sam sposób w jaki potraktowano alkoholu w czasie zakazu. Zakaz dla alkoholu zniesiono w 1933 roku. Czy nie nadszedł czas aby zrobić to samo dla Marihuany?

tutaj kupisz lecznicze olejki CBD

http://www.olejki-cbd.pl/