Utrata pierwszego zęba jest czymś w rodzaju rytuału do przejścia dla dzieci na całym świecie. To znak, że dorastasz i  jesteś coraz większe. if you’re like a lot of people, it also meant a little cash under your pillow in the morning from the “tooth fairy.” „>A jeśli jesteś jak wielu ludzi, oznacza to także trochę gotówki pod poduszką rano od „zębowej wróżki”.
if you grew up to have kids of your own, maybe you remember taking on the time-honored role of tooth fairy and slipping some money under your kids’ pillows to celebrate this new stage in their lives.”>A kiedy dorosłeś i masz własne dzieci może pamiętasz o odgrywaniu roli zębowej wróżki i wsuwaniu pieniędzy pod poduszki swoich dzieci, aby uczcić ten nowy etap w ich życiu.
Ale co zrobić z zębem po zamianie go za dolara? Niektórzy ludzie zachowują je jako sentymentalne pamiątki, ale wielu po prostu je wrzuca. Po tym wszystkim, co może zrobić mleczny ząb Twojego dziecka dla ciebie ?Cóż, jak się okazuje, całkiem sporo.

Badania przeprowadzone w 2003 roku wykazały, że zęby dziecka są bogatym źródłem komórek macierzystych, które są jak protocelle, które mogą być ukierunkowane na wiele rodzajów komórek w razie potrzeby.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

To oznacza, że jeśli w późniejszym życiu, dziecko musi skorzystać z tkanki zastępczej z jakiegokolwiek powodu, komórki macierzyste zębów dziecka mogą być stosowane do hodowli wymaganej tkanki. Dość niesamowite!

Potencjalnie praktyka przechowywania zębów mlecznych może uratować życie i pomóc w leczeniu różnych dolegliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tego wspaniałego procesu.

Utrata zębów dziecka lub zębów mlecznych, jak są one właściwie nazywane, to rytuał do przejścia dla dzieci na całym świecie.
Większość z nas pamięta, że pierwsze są małe wahnięcia, które pozwalają nam poznać, że owa zmiana nadchodzi, a potem dziwny brak zęba, kiedy w końcu wypadł.
Ale co my pamiętamy najbardziej? Obietnicę nagrody w gotówce, dzięki uprzejmości Zębowej Wróżki!

Ta tradycja rzeczywiście sięga dość daleko, a niektóre źródła łączą ją z powrotem do starej kultury nordyckiej, gdzie zęby dziecka zostały uznane za symbol powodzenia.

Inne kultury na całym świecie mają również szczególne tradycje z udziałem dziecięcych zębów.

Jak się okazuje, zęby dziecka naprawdę mogą przynieść szczęście, ale jest to historia mniej magicznego rodzaju, a ten rodzaj to lek – współczesna medycyna jest zdumiewająca!

W 2003 roku w badaniach ustalono, że zęby dziecka zawierają komórki macierzyste i że jeśli  zostaną zachowane szybko po wypadnięciu, komórki macierzyste mogą być przechowywane przez wiele lat i używane w przypadku późniejszych problemów medycznych.
Więc jeśli dasz dolara za zęba, a następnie będzie możliwe uzyskanie szansy rozwoju wszelkiego rodzaju tkanek od komórek serca do komórek mózgowych i naprawy uszkodzonych tkanek jest to naprawdę świetna sprawa.

Ale jest jeden haczyk: zęby dziecka muszą być świeże. Jak wszystko, komórki macierzyste ulegają degradacji i tracą moc z upływem czasu.

Tak po prostu trzymanie zębów mlecznych dziecka w pudełku na nic się nie przyda, uczyni je bezużytecznym.
Zamiast tego, rodzice mogą korzystać z usług takich jak Store-A-Tooth ( przechowaj ząb), aby właściwie chronić zęby swoich dzieci.
Zęby są umieszczone w sklepieniu kriokonserwacji ciekłego azotu, w którym komórki macierzyste pozostaną nienaruszone i wykorzystywane przez wiele lat.

Jeżeli w późniejszym okresie życia, dziecko, które może już być dorosłym w tym momencie potrzebuje tych komórek macierzystych, zęby są wyjęte z magazynu i wysyłane do lekarza.
Wydaje się, że wszystkie kultury, które miały przesądy o sile zębów mlecznych były w dziwny sposób, tak naprawdę świadome, że mogą one się na coś przydać!