Powinieneś oddawać mocz podczas korzystania z prysznica – nie tylko dla adrenaliny w wyniku uczucia buntu i wyzwolenia, ale dlatego, że dzięki temu przyczyniasz się do ratowania naszej planety.

Pomyślmy o tym przez chwilę, matematycznie. Po każdym oddaniu moczu trzeba spłukać wodę w toalecie. Żeby pozbyć się śmierdzących siuśków, trzeba zużyć wiele litrów wody do spłukania ich z klozetu. Jest to zmarnowana woda pitna, jednak istnieje sposób, żeby choć część tej wody zaoszczędzić.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Toaleta zużywa średnio 6 litrów (1,6 galonów) wody, a przeciętny dorosły oddaje mocz około siedem razy w ciągu 24 godzin. To oznacza, że każdego dnia klozet bierze 42 litrów (11,1 galonów) wody toaletowej w celu spłukania siuśków. Zakładając, że respondenci oddają mocz tak samo każdego dnia, oznacza to, że w ciągu jednego roku, przeciętny człowiek wykorzystuje w celu spuszczenia moczu w toalecie 15 330 litrów (4,050 galonów) wody toaletowej.

W samych Stanach Zjednoczonych żyje 319 milionów ludzi , więc zakładając, że wszyscy robią siusiu tak samo często – jest to około 4,9 trylionów litrów (1,3 tryliona galonów) wody spuszczonej w kanał razem z moczem w ciągu roku. Dla porównania, taka ilość wody wypełniłaby 1 970 000 olimpijskich basenów.

Oddając mocz podczas brania prysznica, można by zmniejszyć tę liczbę. Zakładając, że człowiek oddawał by mocz do toalety 6, a nie 7 razy dziennie, w ciągu roku zaoszczędził by 2 190 litrów (579 galonów) wody toaletowej, co w przypadku populacji USA oznacza 699 bilionów litrów (185 bilionów galonów) niezmarnowanej wody.

Między innymi dzięki sztucznym zmianom klimatycznym, a częściowo przez nieefektywne wykorzystywanie zasobów wodnych, zaopatrzenie w wodę na całym świecie jest niskie, a każda kropla wody pitnej jest cenna. Więc idź, zrób planecie przysługę – oddaj mocz pod prysznicem.