Kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni, gdyż ich mózgi są bardziej złożone

Podziel się ze znajomymi :)
 • 985
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  985
  Shares

Najnowsze badania wykazują, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni, gdyż ich mózgi są bardziej złożone.

Zdarza się, że pary walczą o to, kto śpi dłużej. Według badań, okazuję się, że to kobieta poświęca więcej czasu na sen. „W rzeczywistości kobiety potrzebują 20 minut więcej niż mężczyźni, aby zamknąć oczy” – wyjaśnia autor badania. „Wynika to z wielozadaniowego mózgu kobiety”.

„Jedną z głównym funkcji snu jest umożliwienie regeneracji, również mózgu, aby odzyskać siłę” – mówi prof. Jim Horne, dyrektor The Sleep Research Center na Uniwersytecie Loughborough, autor Sleepfaring: A Journey Through The Science of Sleep. Podczas snu, kora – część mózgu odpowiedzialna między innymi za pamięć – odłącza się od zmysłów przechodząc w tryb regeneracji.

„Im więcej używamy mózgu w ciągu dnia, tym większej potrzebujemy regeneracji, w tym i snu. Kobiety wydają się wielozadaniowe – robią wiele rzeczy naraz, będąc przy tym elastyczne – z tego powodu używają więcej mózgu, niż mężczyźni. Aczkolwiek ci, którzy mają bardziej złożoną pracę, wymagającą podejmowania decyzji, myślenia lateralnego mogą potrzebować więcej snu od przeciętnego mężczyzny – choć i tak zazwyczaj w mniejszym stopniu jak kobiety”.

„Mózg kobiety jest inaczej połączony jak mózg mężczyzny, jest bardziej skomplikowany, stąd ich potrzeba snu jest wyższa. Średnio sięga ona około 20min więcej, aczkolwiek w niektórych przypadkach może okazać się wyższa lub niższa”.

W jednym z badań poddano 210 mężczyzn i kobiet w średnim wieku. Okazało się, że kobiety są bardziej narażone na problemy zdrowotne z powodu braku snu, niż mężczyźni.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
„Odkryto, że zły sen u kobiet jest ściśle związany z wysokim poziomem stresu psychologicznego i większym uczuciem nieprzyjaźni, depresji, gniewu”.

Idealna dawka snu to 7-8 godzin na dobę. Tyle potrzeba by tryskać humorem, poczuć przypływ sił witalnych i zachować zdrowe serce.

Nocny odpoczynek jest niezwykle ważny dla kobiet- twierdzą badacze z Missouri ( USA) .Z przeprowadzonych przez nich badań wynika że to właśnie u pań niedobór snu najbardziej odbija się na zdrowiu.

U kobiet, które nie potrafią zasnąć w ciągu 30 minut od położenia się do łóżka i przynajmniej 2 razy w tygodniu mają problemy z przesypianiem nocy, wzrasta stężenie związków wywołujących stany zapalne w układzie krążenia i insuliny- hormonu regulującego przetwarzanie glukozy.

Niewyspane kobiety częściej też, niż ich wysypiające się rówieśniczki cierpią z powodu depresji i nieuzasadnionych huśtawek nastroju.

Ciekawostka
913

źródła :
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1246029/Who-REALLY-needs-sleep–men-women-One-Britains-leading-sleep-experts-says-answer.html
http://dukemagazine.duke.edu/issues/050608/depgaz15.html

Jeżeli zainteresował cię tan temat zapraszam na kurs wideo  „Naucz się jak tworzyć zdrową dietę na spalanie tkanki tłuszczowej” , kurs wideo uszykowałem dla Was razem z dziewczynami z Medfood, światowej klasy dietetycy

 

Kurs wideo zawiera:

 • 90 min filmów na życzenie
 • Całkowity dożywotni dostęp
 • 10 infografik e-book
 • 2 Magazyny PREMIUM e-book
 • E-book z transkryptem ze szkolenia
 • Dostęp na urządzeniach mobilnych i telewizorach
 • Certyfikat ukończenia
 • Darmowe uaktualnienia kursu (raz w miesiącu nagrywana jest nowa lekcja)
 • Cena zł 19.99 KUP TERAZ

Kurs dostępny w tej cenie jeszcze przez 9 godzin

Zobacz darmowy fragment tego kursu. Kliknij tutaj Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz