Każda z nas skupia swoją prace nad określonymi partiami ciała, szczególnie nad pośladkami, udami i brzuchem. Tym czasem, aby cała sylwetka wyglądała pięknie i symetrycznie, warto popracować również nad plecami.

Propozycja ćwiczeń na piękne plecy.

Przedstawiamy 2 ćwiczenia, które wykonywane regularnie ładnie zarysują mięśnie pleców. Pozwolą one pozbyć się fałdów tłuszczu, ale wzmocnią również barki i ramiona. Przedstawione ćwiczenia doskonale wpłyną również na płaski brzuch i jędrne pośladki.

* Uginanie nóg

Połóż się na brzuchu i oprzyj czoło na dłoniach (łokcie rozstawione na boki). Stopy ustaw tak, aby palce dotykały podłogi. Unieś tułów i ugnij lewą nogę tak, aby palce były wycelowane w sufit. Napnij pośladek i dwa razy przyciągnij do niego stopę. Opuść nogę. Powtórz to samo drugą nogą. Wykonaj ćwiczenie naprzemiennie jeszcze 14 razy. Staraj się nie kołysać tułowiem podczas wykonywania ćwiczenia.

uginanie-nog

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
* Kołyska

Połóż się na brzuchu i wyciągnij ręce przed siebie. Napnij mięśnie brzucha i unieś jednocześnie ręce i nogi. Złącz dłonie i stopy, a następnie rozłóż na boki. Powtórz jeszcze 7 razy, cały czas trzymając kończyny w górze. Nie odchylaj głowy zbytnio do tyłu. Wzrok powinien być skierowany w dół.

kolyska

 

Jak ćwiczyć?

  1. Trenuj max. 5x w tyg
  2. Przed rozpoczęciem ćwiczeń zrób dwuminutową rozgrzewkę: wymachy ramionami, skłony, kilka „pajacyków”.
  3. Wykonaj po 3 serie obu ćwiczeń, nie robiąc między nimi przerw.
  4. Podczas treningu nie będziesz potrzebować żadnego sprzętu – wystarczy koc lub karimata.

Piękne plecy to nie tylko ćwiczenia. O plecy trzeba dbać, na co dzień, siedzący tryb pracy powoduje częste bóle kręgosłupa czy nerwobóle. Zobacz, co możesz jeszcze zrobić, aby Twoje plecy były silne, zdrowe i piękne?

 Zafunduj im:

– różnego typu masaże

– ćwiczenia rozciągające

– pływanie czy gimnastykę korekcyjną