Każda z nas skupia swoją prace nad określonymi partiami ciała, szczególnie nad pośladkami, udami i brzuchem. Tym czasem, aby cała sylwetka wyglądała pięknie i symetrycznie, warto popracować również nad plecami.

Propozycja ćwiczeń na piękne plecy.

Przedstawiamy 2 ćwiczenia, które wykonywane regularnie ładnie zarysują mięśnie pleców. Pozwolą one pozbyć się fałdów tłuszczu, ale wzmocnią również barki i ramiona. Przedstawione ćwiczenia doskonale wpłyną również na płaski brzuch i jędrne pośladki.

* Uginanie nóg

Połóż się na brzuchu i oprzyj czoło na dłoniach (łokcie rozstawione na boki). Stopy ustaw tak, aby palce dotykały podłogi. Unieś tułów i ugnij lewą nogę tak, aby palce były wycelowane w sufit. Napnij pośladek i dwa razy przyciągnij do niego stopę. Opuść nogę. Powtórz to samo drugą nogą. Wykonaj ćwiczenie naprzemiennie jeszcze 14 razy. Staraj się nie kołysać tułowiem podczas wykonywania ćwiczenia.

UZNANE ZA NAJZDROWSZE! Dieta DASH i śródziemnomorska.

uginanie-nog


Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
* Kołyska

Połóż się na brzuchu i wyciągnij ręce przed siebie. Napnij mięśnie brzucha i unieś jednocześnie ręce i nogi. Złącz dłonie i stopy, a następnie rozłóż na boki. Powtórz jeszcze 7 razy, cały czas trzymając kończyny w górze. Nie odchylaj głowy zbytnio do tyłu. Wzrok powinien być skierowany w dół.

blank

kolyska

 

Jak ćwiczyć?

  1. Trenuj max. 5x w tyg
  2. Przed rozpoczęciem ćwiczeń zrób dwuminutową rozgrzewkę: wymachy ramionami, skłony, kilka „pajacyków”.
  3. Wykonaj po 3 serie obu ćwiczeń, nie robiąc między nimi przerw.
  4. Podczas treningu nie będziesz potrzebować żadnego sprzętu – wystarczy koc lub karimata.

Piękne plecy to nie tylko ćwiczenia. O plecy trzeba dbać, na co dzień, siedzący tryb pracy powoduje częste bóle kręgosłupa czy nerwobóle. Zobacz, co możesz jeszcze zrobić, aby Twoje plecy były silne, zdrowe i piękne?

 Zafunduj im:

– różnego typu masaże

– ćwiczenia rozciągające

– pływanie czy gimnastykę korekcyjną