Nie jedz, jeśli nie jesteś głodna

Jeżeli wydaje ci się, że jesteś głodna napij się wody. Bardzo często pragnienie napicia się wody błędnie interpretowane jest przez nasz organizm jako głód. Aby upewnić się, że jesteś głodna zastosuj poniższy schemat. 💧💦

Kiedy pić wodę ?

W tym artykule mażesz sprawdzić jaki kolor ma twój mocz i czy nie obciążasz swojego organizmu.

Po przebudzeniu

Wypij jedną szklankę wody po przebudzeniu aby aktywować narządy wewnętrzne. Woda wspiera nerki oraz wątrobę tym samym pomaga usunąć toksyny zgromadzone w ciele po nocnej regeneracji.

Przed posiłkiem

Wypij jedną szklankę wody na 30 minut przed posiłkiem, aby pomóc w trawieniu (pobudzenie enzymatyki) Mitem jest, że nie można popijać podczas posiłku, żołądek posiada bufor kwasu solnego, zawsze gdy znajduje się więcej wody-pokarmu w żołądku. Ściany żołądka aktywują wydzielanie większej ilości kwasu solnego do trawienia

Przed i w trakcie nauki

Pomaga w optymalnej pracy mózgu na poziomie neuronalnym, potrafimy się łatwiej skupić i nie mamy efektu zamglonego umysłu.

Z okazji 34 urodzin motywatora
Rusza
PROMOCJA Na kurs wideo "Wszystko na temat zdrowia i zdrowych nawyków żywieniowych"
Oszczędzasz 331 zł
400zł  67zł

-82.75%

Promocja trwa jeszcze
w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie.
Czytaj dalej

Dodatkowa tylko dzisiaj niepublikowany ebook “Atlas witamin” o wartości 19zł w prezencie.

Przed i w trakcie treningu

Szacuje się, że odwodnienie na poziomie 2-3% może wpłynąć na naszą wydajność tlenową nawet do 10-20%. Zaobserwowano również spadek wydajności mięśniowej, słabo nawodnione mięśnie to większe ryzyko kontuzji.

Warto przeczytać  Fluorek został oficjalnie sklasyfikowany do grupy neurotoksyn w najbardziej prestiżowym czasopiśmie medycznym na świecie.

Przed kąpielą

Wypij jedną szklankę wody przed kąpielą, aby obniżyć ciśnienie krwi, aby jeszcze bardziej zrelaksować ciało i poczuć odprężenie.

Przed snem

Wypij jedną szklankę wody na godzinę przed snem, aby uzupełnić utratę płynu, która może zaobserwować podczas snu. Podczas snu wydalamy spore ilości wody przez skórę i budzimy się w stanie delikatnego odwodniania.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA