Nie jedz, jeśli nie jesteś głodna

Jeżeli wydaje ci się, że jesteś głodna napij się wody. Bardzo często pragnienie napicia się wody błędnie interpretowane jest przez nasz organizm jako głód. Aby upewnić się, że jesteś głodna zastosuj poniższy schemat. 💧💦

Kiedy pić wodę ?

W tym artykule mażesz sprawdzić jaki kolor ma twój mocz i czy nie obciążasz swojego organizmu.

Po przebudzeniu

Wypij jedną szklankę wody po przebudzeniu aby aktywować narządy wewnętrzne. Woda wspiera nerki oraz wątrobę tym samym pomaga usunąć toksyny zgromadzone w ciele po nocnej regeneracji.

Przed posiłkiem

Wypij jedną szklankę wody na 30 minut przed posiłkiem, aby pomóc w trawieniu (pobudzenie enzymatyki) Mitem jest, że nie można popijać podczas posiłku, żołądek posiada bufor kwasu solnego, zawsze gdy znajduje się więcej wody-pokarmu w żołądku. Ściany żołądka aktywują wydzielanie większej ilości kwasu solnego do trawienia

Przed i w trakcie nauki

Pomaga w optymalnej pracy mózgu na poziomie neuronalnym, potrafimy się łatwiej skupić i nie mamy efektu zamglonego umysłu.

Przed i w trakcie treningu

Szacuje się, że odwodnienie na poziomie 2-3% może wpłynąć na naszą wydajność tlenową nawet do 10-20%. Zaobserwowano również spadek wydajności mięśniowej, słabo nawodnione mięśnie to większe ryzyko kontuzji.

Przed kąpielą

Wypij jedną szklankę wody przed kąpielą, aby obniżyć ciśnienie krwi, aby jeszcze bardziej zrelaksować ciało i poczuć odprężenie.

Przed snem

Wypij jedną szklankę wody na godzinę przed snem, aby uzupełnić utratę płynu, która może zaobserwować podczas snu. Podczas snu wydalamy spore ilości wody przez skórę i budzimy się w stanie delikatnego odwodniania.