Czy wiecie, że istnieją produkty, które mogą przyczynić się do regeneracji wątroby?
Czy wiecie że , wątroba jest jedynym organem w organizmie człowieka, który może się regenerować ?
Tak to prawda !!!
Być może słyszeliście, że rozgwiazdom mogą odrastać urwane odnóża , a jaszczurkom mogą odrastać ogony.

Podobnie, jeżeli część wątroby człowieka ulega uszkodzeniu lub jej fragment musi być usunięty to po pewnym czasie następuje jej regeneracja.

WĄTROBA MA ZDOLNOŚĆ SAMOREGENERACJI

W wyniku badań opublikowanych w The Journal of Biological Chemistry naukowcy odkryli, że funkcje regeneracyjne wątroby są znacznie prostsze niż kiedyś myślano .
Regeneracja wątroby następuje poprzez wzrost komórek, które rozmnażają się przez regularny podział komórki . W związku z tym, badacze uważają , że stymulowanie regeneracji wątroby możliwe jest poprzez aktywowanie określonych białek.

Mimo, że wątroba jest w stanie regenerować się, że to ważne, aby zachować zdrowy styl życia a zwłaszcza odżywiania . Oprócz aktywności fizycznej należy spożywać produkty , które mogą dodatkowo pomóc w regeneracji wątroby.

PRODUKTY NAJMOCNIEJ REGENERUJĄCE WĄTROBĘ :

CZOSNEK

Wykazano , że jedzenie czosnku optymalizuje ilość lipoprotein (Cholesterol, trójglicerydy), których nieprawidłowy  poziom w organizmie związany jest z zaburzeniami pracy wątroby.
Warto badań poziom homocysteiny. Prawidłowe wartości mieszczą się w granicach 5 – 15 µmol/l. Zmniejsz ryzyko występowania:
– zmian miażdżycowych
– zawału mięśnia sercowego
– udaru mózgu
– zmian zakrzepowych
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
Enzymy zawarte w czosnku pomocne są w obniżaniu homocysteiny, oraz  usuwaniu toksyn z wątroby, przyczyniając się do lepszego funkcjonowania całego organizmu.

GREJPFRUT

Sok z grejpfruta jest pełen potężnych przeciwutleniaczy i błonnika. Grejpfrut może przyczynić się do podwyższenia GLUTATIONU i przyspiesza proces oczyszczający wątrobę. Jedna uwaga jest taka, że sok z grejpfruta może negatywnie oddziaływać na organizm z lekami. Należy więc skontaktować się z lekarzem przed wprowadzeniem soku grejpfrutowego w diecie.

Zielone warzywa liściaste: szpinak, brokuły i kapusta to tylko niektóre przykłady z zielonych warzyw liściastych , które wspomagają wątrobę w procesie oczyszczającym i poprawiające jej funkcję. Ponadto dostarczają organizmowi chlorofilu, który chroni organizm przed toksynami.

AWOKADO

Awokado zawiera około 20 niezbędnych składników odżywczych i witamin, które potrzebne są do prawidłowej produkcji hormonów , ale przede wszystkim mają kapitalne znaczenie odżywcze dla wątroby. Awokado pomaga neutralizować wolne rodniki, a także wspierać produkcję glutationu, który pomaga w usuwaniu toksyn.

JABŁKO

Wiemy, że jabłka są dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Należy kontynuować trend w zdrowym odżywianiu – co najmniej jedno jabłko na dobę. Pomagają one bowiem oczyszczać wątrobę i usuwać toksyny z przewodu pokarmowego oraz działają zbawiennie na nasze jelita.

BRUKSELKA

Brukselka podobnie jak czosnek zawiera siarkę, ponadto zawiera także antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Dla maksymalnych korzyści zaleca się gotować brukselkę z czosnkiem dla optymalnego oczyszczania wątroby.
Inne pokarmy korzystne dla regeneracji wątroby

Oprócz wyżej wymienionych pokarmów istnieją inne, które utrzymują wątrobę w dobrej kondycji i pomagają w jej oczyszczaniu z toksyn, a są to:
jogurt probiotyczny
cebula
cytryny
jagody
rukola
karczochy
pory