Dla wielu osób problemem jest dobranie odpowiedniego treningu oraz ćwiczeń. Już na starcie rezygnują one z próby podjęcia, jakiejkolwiek aktywności. Uważają, że odchudzanie to żmudna praca a ćwiczenia są zazwyczaj trudne i skomplikowane.

Oto 5 najlepszych ćwiczeń, dzięki którym możesz schudnąć:

Jazda na Rowerze:

To jedna z przyjemniejszej formy aktywności fizycznej. Nadaje się na każdy poziom sprawności i wieku. Większość z nas potrafi jeździć i posiada rower. To wspaniały pomysł nie tylko na trening, ale również fajnie spędzony czas z rodziną lub przyjaciółmi. Nie trzeba być wyczynowym kolarzem, aby wybrać ten sposób spalania zbędnych kalorii. Jazda na rowerze wyrabia kondycję, poprawia ogólną wentylacje organizmu. Wpływa korzystnie na samopoczucie gdyż pozwala się odstresować. Uda i łydki staja się smuklejsze.

Wioślarstwo:

Ćwiczenia na przyrządzie wioślarskim symulują pływanie łódką. Pozwalają spalić więcej kalorii niż podczas biegania, jazdy na rowerze czy pływania. W trakcie wykonywania ćwiczeń angażowanych jest wiele partii mięśniowych, w szczególności ( ramiona, plecy, grzbiet, pośladki, brzuch oraz nogi). Trening na wiosłach ma charakter ogólnorozwojowy, doskonale wpływa na wygląd sylwetki. Poprawia kondycję, dobrze wpływa na układ oddechowy i nie obciąża stawów.

 Podbiegi z plecakiem :

Podbiegi to idealny sposób na utratę tłuszczu, bez utraty masy mięśniowej. Podczas takiego biegu używamy masy swojego ciała + opór w formie plecaka wypełnionego ciężkimi książkami. Co powoduję wzmożoną prace mięśni. Włókna mięśniowe są angażowane do dwóch – trzech razy więcej niż podczas biegu na płaskim terenie. Podbiegi zwiększają tolerancje na poziom kwasu mlekowego we krwi. Co oznacz mniej zakwasów przy innych ćwiczeniach. Taki trening pomaga również w optymalizacji poziomu hormonów. Regularne ćwiczenia wysmuklają ciało i poprawiają kondycję. Najlepiej zacząć od krótkich i łagodniejszych podbiegów.

Przysiady:

To podstawowy ruch człowieka, który jest nieodłącznym elementem treningu siłowego. Można powiedzieć, że to król ćwiczeń. Angażują mięśnie pośladkowe, ud i łydek. To znakomity sposób na spalanie kalorii. Przysiady wzmacniają również mięśnie pleców i brzucha, poprawia ruchomość stawów oraz wykształcanie poczucie równowagi. To jedno z prostszych ćwiczeń, które możemy wykona bez wychodzenia z domu.

Pompki:

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie odchudzania są pompki. Ćwiczenie to można wykonywać na różne sposoby. Dla początkujących – pompka na kolanach, a następie pompka klasyczna w szerokim i wąskim rozstawie rąk, pompka z nogami wyżej, przy ścianie, na poręczach, pompka z klaśnięciem, na jednej ręce czy nawet pompki w staniu na ręka. Wpływa ona doskonale na górne partie mięśniowe, ale również mięśnie brzucha pośladków oraz ud. Pompki doskonale rzeźbią ciało, poprawią kondycję i wytrzymałaś.

Oczywiście podstawą jest dieta bogato odżywcza, deficyt kaloryczny i warto wpleść choć 1x w tygodniu siłownię lub ćwiczenia oporowe: