Przygotowanie kurczaka: Pierś z kurczaka natrzyj solą, pieprzem i odrobiną oliwy z oliwek. Grilluj na średnio wysokim ogniu przez 6-7 minut z każdej strony, aż kurczak będzie dobrze przypieczony i w pełni ugotowany. Odstaw kurczaka na bok, aby ostygł, a następnie pokrój go w cienkie paski.
2✓
Przygotowanie warzyw: Umyj i osusz liście sałaty. Pomidora, ogórka, paprykę czerwoną i awokado pokrój w kostkę, a cebulę w cienkie plasterki.
3✓
Przygotowanie sosu jogurtowego: W małej misce wymieszaj jogurt naturalny, sok z cytryny, przeciśnięty ząbek czosnku, sól i pieprz. Mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.
4✓
Składanie burrito: Na tortilli pełnoziarnistej równomiernie rozłóż liście sałaty, pokrojone pomidory, ogórka, paprykę czerwoną, cebulę, kukurydzę konserwową i awokado.
5✓
Na warzywach ułóż paski grillowanego kurczaka.
6✓
Polej całość przygotowanym sosem jogurtowym.
7✓
Zwiń tortillę, zaczynając od dolnego brzegu, następnie z obu boków, by na końcu szczelnie zwinąć.