Wołowina Stir-Fry z Orzechami Nerkowca
30 min
902g
97,8
Białko
107,2
Tłuszcz
80,6
Węglowodany
1588
kcal
Potrzebne produkty:
Brokuł
200 g / 66 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Orzechy włoskie
100 g / 654 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Polędwica wołowa
300 g / 417 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Ząbek czosnku
10 g / 15 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Cebula, słodka, surowa
50 g / 18 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Papryka czerwona
0.5 sztuki
Marchewki, surowe
100 g / 41 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Oliwa z oliwek
10 g / 88 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Sos sojowy
30 g / 16 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Liście kolendry surowe
30 g / 7 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Pieprz czarny
2 łyżeczki
Miód
30 g / 91 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Orzechy nerkowca
30 g / 166 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Instrukcja przygotowania
Na dużej patelni lub woku rozgrzej 15 ml (1 łyżkę) oliwy z oliwek na średnim ogniu. Dodaj orzechy nerkowca i praż je przez 2–3 minuty, aż nabiorą złocistego koloru. Przełóż je na talerz.
Na tej samej patelni dodaj kolejne 15 ml (1 łyżkę) oliwy z oliwek. Wrzuć polędwicę wołową pokrojoną w cienkie paski i smaż przez 3–4 minuty, aż mięso się zarumieni. Przełóż je na osobny talerz.
Dodaj do patelni posiekany ząbek czosnku i pokrojoną w piórka cebulę słodką. Smaż przez 2 minuty, a następnie wrzuć pokrojoną w słupki marchewkę, paprykę czerwoną i różyczki brokułu. Smaż warzywa przez 5–6 minut, aż będą lekko chrupiące.
Do warzyw dodaj z powrotem wołowinę oraz orzechy nerkowca. Wlej 60 ml (4 łyżki) sosu sojowego i 15 ml (1 łyżkę) miodu. Dokładnie wymieszaj i smaż całość przez 2–3 minuty, aby smaki się połączyły.
Dopraw świeżo zmielonym pieprzem czarnym do smaku. Przed podaniem posyp posiekanymi liśćmi kolendry i posiekanymi orzechami włoskimi.