Rozgrzej piekarnik do 180°C. Przygotuj formę na muffinki, wykładając ją papilotkami lub smarując tłuszczem.
2✓
W małej miseczce wymieszaj nasiona chia z 50 ml mleka migdałowego i odstaw na 10 minut, aby nasiona napęczniały.
3✓
W dużej misce połącz mąkę pszenną pełnoziarnistą, sodę oczyszczoną i sól.
4✓
W drugiej misce wymieszaj puree z mango, miąższ z marakui, jajka, olej kokosowy, miód i pozostałe 50 ml mleka migdałowego. Dodaj napęczniałe nasiona chia.
5✓
Stopniowo dodawaj suche składniki do mokrych, delikatnie mieszając tylko do połączenia składników. Nie mieszaj zbyt długo.
6✓
Przełóż ciasto do przygotowanych foremek na muffinki, wypełniając je do 3/4 wysokości.
7✓
Piecz muffinki w rozgrzanym piekarniku przez 20-25 minut, aż będą złociste i upieczone w środku. Sprawdź patyczkiem – jeśli po wyjęciu z muffinki jest suchy, są gotowe.
8✓
Wyjmij muffinki z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia w formie przez kilka minut, a następnie przenieś na kratkę, aby całkowicie ostygły przed podaniem.