Puszyste placuszki ze skyru, owocami i orzechami
30 min
367g
30,9
Białko
30,3
Tłuszcz
85,9
Węglowodany
592
kcal
Potrzebne produkty:
Skyr - jogurt typu islandzkiego
150 g / 96 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Jajka kurze
20 g / 28 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Erytrytol
30 g / 6 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Mąka pszenna, pełnoziarnista
50 g / 168 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Oliwa z oliwek
5 g / 44 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Sól
0.5 łyżeczki
Maliny surowe
50 g / 26 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Borówka Amerykańska
30 g / 17 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Orzechy pekan
30 g / 207 kcal . = htmlspecialchars($portionText) ?>
Instrukcja przygotowania
Ubicie piany: W czystej, suchej misce ubij białka ze szczyptą soli na sztywną pianę. Upewnij się, że w białkach nie ma śladu żółtka.
Dodanie słodzika: Gdy piana będzie sztywna, dodaj w dwóch porcjach erytrytol, kontynuując ubijanie, aż piana stanie się lśniąca.
Połączenie składników: Do piany delikatnie wmieszaj żółtka. Następnie, partiami, przesiej mąkę pszenną pełnoziarnistą przez sitko, ostrożnie mieszając po każdej porcji, aby zachować puszystość masy. Na końcu dodawaj skyr w kilku porcjach, delikatnie mieszając do połączenia składników.
Smażenie placuszków: Rozgrzej patelnię z niewielką ilością oliwy z oliwek na średnim ogniu. Na rozgrzaną patelnię nakładaj łyżką małe porcje ciasta, formując placuszki o średnicy około 6 cm. Smaż na średnim ogniu przez 1–1,5 minuty z każdej strony, aż się lekko zarumienią. Używaj szerokiej łopatki, aby ostrożnie przewracać placuszki.
Podanie: Gotowe placuszki podawaj z malinami, borówkami amerykańskimi i orzechami pekan.