Koktajle to świetny sposób, aby za jednym razem uzyskać wiele różnych składników odżywczych.

W zależności od tego, z których dodatków korzystasz, właściwości lecznicze tego smoothie będą się różnić. Ale możesz czuć się wspaniale po spożyciu każdego z nich! Przyjrzyjmy się niektórym składnikom i ich nieodkrytym właściwościom leczniczym, które można wykorzystać jako wsparcie przy leczeniu tarczycy.

Mango zawiera olbrzymią ilość karotenu, który [su_highlight background=”#ffd512″]regeneruje śledzionę i wątrobę, odżywia mózg i oczyszcza układ limfatyczny z wirusowych toksyn odpadowych. [/su_highlight]Mango zapewnia również bioaktywny magnez i glukozę, które uspokajają nerwy, pomagając w problemach snu.

Banany dostarczają magnezu i odpowiedni rodzaj potasu, aby odbudować neuroprzekaźniki po „wypaleniu” ich przez wirusowe neurotoksyny. [su_highlight background=”#ffd512″]Posiadają właściwości przeciwwirusowe i przeciwzapalne. [/su_highlight]Ponieważ banany rosną w glebach bogatych w wapń są źródłem wapnia i pomagają utrzymać równowagę cukru we krwi. Banany mają sporo cukru ale ich cukier owocowy jest w rzeczywistości idealnym paliwem dla wątroby i mózgu,  ponadto jest związany z aminokwasami i minerałami, które dają bananom odżywcze właściwości.

Szpinak tworzy w organizmie środowisko zasadowe i dostarcza bardzo dobrze wchłanialne mikroelementy dla układu nerwowego.[su_highlight background=”#ffd512″] Składniki zawarte w liściach szpinaku posiadają zdolności wiązania substancji odpadowych w wątrobie i ich usuwania z organizmu .[/su_highlight] Szpinak ma doskonały wpływ na odmładzanie skóry oraz leczenie egzemy i łuszczycy.

Rukola redukuje guzki nowotworowe i torbiele w tarczycy , pomaga zapobiegać rakowi tarczycy. [su_highlight background=”#ffd512″]Substancje fitochemiczne rukoli posiadają właściwości odmładzające tkankę, jednocześnie redukując tkankę bliznowatą tarczycy.[/su_highlight]

Algi np Spirulina–  jodu w morskich warzywach atlantyckich, takich jak Spirulina ma właściwości antyseptyczne dla tarczycy. Gdy wchłonie się w gruczoł, staje się jednym z najpotężniejszych mechanizmów walki tarczycy z zagrożeniami dla jej funkcjonowania. Na szczęście Spirulina i inne morskie warzywa zawierają również trochę cynku. [su_highlight background=”#ffd512″]Te dwa cenne minerały w pracy mogą powstrzymać infekcję wirusową tarczycy, zmniejszając w ten sposób zapalenie tarczycy. [/su_highlight]Morskie warzywa pomagają również chronić tarczycę przed skutkami promieniowania, usuwają promieniowanie z tarczycy i zapobiegają rakowi tarczycy.

Imbir pomaga przy asymilacji składników odżywczych i łagodzi skurcze. Imbir z własnym zestawem różnorodnych biologicznie czynnych substancji oraz witaminą C jest również silnym środkiem przeciwwirusowym. Jedną z cech specjalnych imbiru jest zdolność do wyprowadzenia ciała ze stanu reaktywnego poprzez uspokojenie receptorów i neurotransmiterów. Imbir pomaga przywrócić równowagę i homeostazę tarczycy, zwiększając ją jeśli jest zmniejszona i zmniejszając ją jeśli jest za duża.

Pomarańcze zapewniają bogate źródło wapnia, który jest niezbędny dla organizmu aby zablokować wirus EBV który może determinować choroby tarczycy. Najlepszym źródłem uzyskania wapnia są cytrusy i długo dojrzewające sery  – co pozytywnie wpływa na blokowanie organizmowi sięgania do rezerw wapnia z kości. Zawartość witaminy C w pomarańczach i mandarynkach pozytywnie wpływa w walce z wirusem EBV, pomagając przyspieszyć rekonwalescencję wątroby po uszkodzeniach przez ten wirus i przyspieszyć oczyszczanie narządów z tłuszczu i resztek EBV, pomagając w ten sposób zrzucić wagę.

Kolendra jest niesłychanie skuteczna w zwalczaniu wirusa EBV. Składniki w niej zawarte uniemożliwiają wiązanie toksycznych metali ciężkich takich jak rtęć i ołów z wirusem , które są dla niego składnikiem odżywczym . Kolendra wiąże również neurotoksyny EBV, które mogą powodować mrowienie , drętwienie, bóle , stany zapalne , lęk i depresje .

Aloes żel aloesowy ze świeżego liścia aloesowego jest wspaniałym środkiem przeciwwirusowym, który wypłukuje toksyny z krwioobiegu i układu pokarmowego, pomagając oczyścić wątrobę z toksyn, takich jak pestycydy.

Maliny są świetnym detoksykacyjnym pokarmem dla całego ciała, bogatym w przeciwutleniacze, które specyficznie usuwają uboczny produkt EBV i inne wirusowe zanieczyszczenia z krwioobiegu, pozwalając na łatwiejsze ogólne oczyszczenie. Maliny mają tendencję do wiązania i usuwania [su_highlight background=”#ffd512″]zanieczyszczeń dostarczanych do przewodu pokarmowego [/su_highlight] przez wątrobę obciążoną wirusową substancją odpadową.

Przykładowy przepis

Podstawowe składniki :

 1. 2 szklanki mango (świeże lub mrożone)
 2. 1 banan
 3. 1 szklanka wody

Sugerowane dodatki do wyboru lub wszystkie :

 1. 2 szklanki szpinaku
 2. ½ szklanki rukoli
 3. 1 łyżeczka proszku wodorostów
 4. ½ szklanki obranego imbiru
 5. 1 pomarańcz
 6. ½ szklanki kolendry
 7. ½ filiżanki żelu Aloe Vera
 8. ½ szklanki malin

Zmiksować mango , banan i wodę w blenderze. Dodaj sugerowane dodatki w różnych kombinacjach. Jeśli czujesz się na siłach , możesz dodać je wszystkie . Wszystko bardzo dokładnie zmiksować