Miód jest naprawdę niesamowity! Najlepiej kupować go z lokalnych źródeł. Naturalny, surowy miód jest pełen aminokwasów, witamin z grupy B, minerałów, enzymów, przeciwutleniaczy i związków przeciwbakteryjnych. Surowy miód zawiera także pyłek pszczeli i propolis, które przyczyniają się do podwyższania jego skuteczność jako środka uodporniającego, na gojenie ran i antybiotyku.
Surowy miód ma dość imponujące spektrum zastosowań:
Surowy miód jest także skuteczny przeciwko szczepom MRSA (opornych na metycylinę Staphylococcus aureus). Dowody wskazują, że Miód Manuka z Nowej Zelandii ma najwyższą zawartość methylglyoxalu – substancji czynnej w miodzie, która posiada silne działanie przeciwbakteryjne wobec MRSA.
Wiele badań pokazuje, że miód na ogół wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, jak podano powyżej. Miód jest niesamowity, a jeśli szukasz pomocy w leczeniu MRSA, zdecyduj się na Manuka.
Dowiedziono, że olejek z oregano ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, jak również antyoksydacyjne. Jest również skutecznym środkiem dezynfekującym.
W sezonie przeziębień i grypy, zaleca się przyjmować profilaktycznie 1, 500mg dziennie pod postacią kapsułek, a przy ostrych infekcjach 3, 500 mg dziennie (w podzielonych dawkach). Można również rozważyć stosowanie 1-2 kropli olejku z oregano rozcieńczonego w łyżeczce innego oleju (oliwa, olej kokosowy, migdałowy) na miejscowe ogniska grzybicy. Kilka kropel dodanych do inhalacji może pomóc zmniejszyć przekrwienie zatok i zakażenie.
Cieszący się dużym zainteresowaniem olej kokosowy posiada właściwości przeciwbakteryjne, głównie za sprawą kwasów tłuszczowych takich jak laurynowy, dekanowy i kaprylowy.
Olej kokosowy jest świetny w leczeniu wszelkiego rodzaju zakażeń skóry (nawet egzemy – atopowego zapalenia skóry). Staphylococcus aureus jest jedną z najbardziej typowych bakterii żyjących na skórze, dość odporną na standardowe leki, mimo to olej może sobie z nią poradzić! Ponadto zmniejsza wyprysk, dzięki czemu można ograniczyć stosowanie antybiotyków i sterydów.
Posiada spektrum właściwości przeciwbakteryjnych. Miejscowo olej z czosnku może być stosowany przy zakażeniach grzybiczych. W 90-cio dniowym badaniu z wykorzystaniem wyciągu z czosnku wykazano, że stosowanie go znacznie skraca czas trwania choroby.
Warto mieć to zioło pod ręką w początkowych stadiach przeziębienia i grypy. Jeżówka posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne. Znajdujące się w niej polisacharydy aktywują odporność organizmu.
Nie zaleca się przyjmowania jeżówki w profilaktyce. Najlepiej stosować ją w leczeniu objawów związanych z zakażeniem dróg oddechowych
Szukasz pomysłu na smaczną, szybką i prostą w przygotowaniu kolację? Oto 10 sprawdzonych przepisów, które…
Przygotowanie odpowiedniego posiłku przed treningiem to klucz do osiągnięcia maksymalnej wydolności i skuteczności ćwiczeń. Wybierając…
Poranki mogą być pełne inspiracji, szczególnie gdy na talerzu pojawiają się wyjątkowe smaki. Przygotowaliśmy dla…
Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej to jedno z najważniejszych wyzwań, z jakimi mierzymy się…
Dobry sen jest kluczowy dla zdrowia i samopoczucia, a dieta odgrywa w tym ogromną rolę.…
Poranki mogą być pełne smaku i różnorodności, jeśli zdecydujesz się na kreatywne podejście do śniadań.…
View Comments
Duzo pozytecznych przepisow zawiera miod. A co z cukrzykami majacymi cukrzyce typu 2?