Czy wiesz, że kukurydza nie jest warzywem? Kukurydza jest zbożem, którego uprawia się najwięcej na świecie (w samej Ameryce prawie 80 milionów akrów). Nieświadomie ludzie codziennie jedzą jej coraz więcej pod różną postacią.

Poniższy artykuł nie ma zdyskredytować tego produktu tylko stwierdzić fakty i przestrzec osoby, które stosują kukurydzę w codziennej diecie. Raz na jakiś czas można szamać kukurydzę z czyttym sumieniem … chyba, że jesteśmy na nią z alergizowani.

Kukurydza to ziarno i to całkiem kiepskie.

W rzeczywistości ma [su_highlight background=”#ffd512″]najgorszy stosunekkwasów Omega-6 do Omega-3 [/su_highlight]spośród wszystkich ziaren.

Omega 3 działają przeciwzapalnie, za to omega 6 mogą wspierać powstawanie zapaleń. Kiedy kwasy omega 6 zaczynają przewyższać ilość kwasów omega 3, zaburzają zdolność organizmu do kontrolowania reakcji zapalnej.

Zapalenie może powodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak choroby immunologiczne, cukrzyca, rak, astma, choroby sercowo-naczyniowe i depresja. Jednak trzeba pamiętać, że największym wrogiem naszego zdrowia są przetworzone produkty bogate w kwasy tłuszczowe trans i syrop fruktozowy. Rezygnując z Kukurydzy a jedząc śmieci nie poprawisz nic w swoim zdrowiu.

Według dr Sanjay Gupta „Jesteśmy jak chrupki kukurydziane, ponieważ kukurydza jest szmuglowana do wielu produktów spożywczych, które znajdujemy na półkach sklepowych. (…) Nie chodzi o to, że kukurydza jako taka jest zła, ale jest spożywana najczęściej pod postacią syropu kukurydzianego, dodawanego do wielu potraw, a teraz widzimy, że objawia się to otyłością, chorobami serca i cukrzycą.”

Nawet takie produkty jak ketchup, sos sałatkowy, napoje gazowane, ciastka, pieczywo, sałatki i chipsy zawierają kukurydzę pod postacią zabójczego syropu kukurydzianego, zwanego również syropem glukozowo-fruktozowym.

 

6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH LEPIEJ ZREZYGNOWAĆ Z KUKURYDZY

Kukurydza NIE jest warzywem!

Jako zboże uprawiana jest od ponad 6000 lat, posiada jednak mało substancji odżywczych, za to bardzo dużo skrobi. Kukurydza była pierwszą genetycznie zmodyfikowaną żywnością i dalej modyfikowana jest w taki sposób, jakiego sobie nawet nie wyobrażasz.

Może aktywować chorobę autoimmunologiczną. 

Chociaż kukurydza nie zawiera glutenu, może być bardzo drażniąca dla wyściółki jelit. To dlatego, że Twoje ciało faktycznie myśli, że białka w kukurydzy to gluten, który może zaburzać układ odpornościowy. Ponadto kukurydza ma wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że łatwo przekształca się w cukier w organizmie, co może powodować reakcję na insulinę i przyczyniać się do stanu zapalnego.

 Żołądek jej nie trawi i często jest wydalana w całości.

Według Health.com, ludzie nie mogą w pełni strawić kukurydzy, ponieważ zawiera włókna celulozy. Ludzki układ trawienny nie może całkowicie strawić celulozy z powodu braku niezbędnych do tego celu enzymów. W efekcie można się nabawić gazów i innych problemów trawiennych.

Podobnie jak wszystkie ziarna, kukurydza zawiera prolaminy(pewna klasa białek), których organizm nie może odpowiednio rozkładać, co prowadzi do takich stanów, jak zespół nieszczelnego jelita.

Kukurydza zawiera lektyny.

Lektyny to białka, których nie możemy strawić. Zazwyczaj trawimy białka do postaci aminokwasów wchłanianych przez ścianę jelita cienkiego i wykorzystywanych przez organizm w procesach budulcowych. Ponieważ jednak nie możemy strawić lektyn, przechodzą one niestrawione przez ścianę naszego jelita w postaci pełnych białek. Może to spowodować uszkodzenie jelita i stan zapalny.

Obecnie często pełna pestycydów. 

Większość sprzedawanej kukurydzy nie jest ekologiczna, co oznacza, że jest obciążona insektycydem Bt (Bacillus thuringiensis) i innymi szkodliwymi truciznami.
W badaniu przeprowadzonym w Kanadzie w 2011 r. stwierdzono, że toksyna Bt gromadzi się w ludzkiej krwi. Gdy znajdzie się w krwioobiegu, może zakłócać prawidłowe funkcjonowanie narządów i powodować długotrwałe problemy zdrowotne.

W 85 procentach jest modyfikowana genetycznie.

Niestety, około 85 procent kukurydzy uprawianej w Ameryce jest genetycznie zmodyfikowana. W badaniu opublikowanym w International Journal of Biological Sciences, analizującym wpływ genetycznie zmodyfikowanej żywności na zdrowie ssaków, naukowcy odkryli, że kukurydza GM Monsanto powoduje uszkodzenia narządów u szczurów.