Proste pytanie. Jak poprawić wygląd pośladków? Droga może nie jest prosta, ale za to mamy na to 3 proste sposoby aby stała się ona mniej wyboista. O zbilansowanej diecie nie będę się rozpisywał bo 90% artykułów właśnie tej tematyki dotyczą.

Tutaj macie dwa istotne artykuły na temat zdrowych nawyków :

Jak nie chorować ? W pierwszej kolejności zadbaj o jelita !

Jak odbudować jelita ? Przykładowe menu dzień nietreningowy vol.2

 

Dzisiaj temat typowo treningowy :

W trzech zdaniach : 1. porządna rozgrzewka 2. mieszanka treningu siłowego, dynamicznego i stabilizacja 3. rozciąganie i masaż wałkiem = piękne umięśnione pośladki (przy optymalnej diecie i regeneracji pierwsze efekty po 30 dniach )

KROK NR 1- rób różne rodzaje wykroków!

Wykroki są jedną z najpopularniejszych opcji jeżeli weźmiemy pod lupę stricte trening pośladków. Ćwiczenie to doskonale rozciąga mięśnie pośladkowe oraz może być wykonywane w wersji dynamicznej, co podkręca nasze tętno na treningu. 

Klasyczne wykroki z hantlami

 

Wykroki „step” z hantelkami

 

KROK Nr 2- Wykonuj ćwiczenia dynamiczne!

Ćwiczenia dynamiczne pozwolą Twoim mięśniom przede wszystkim na zwiększenie ich plastyczności, a co za tym idzie pupa będzie wyglądać na okrąglejszą i bardziej „wypełnioną”. Wiemy, iż ćwiczenia dynamiczne potrzebują więcej energii i Twojego zaangażowania, lecz bez nich cel drastycznie się oddala.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Wyskoki w górę przy pomocy lin TRX

 

Wskoki na skrzynie

KROK Nr 3- Wykonuj różne rodzaje siadów!

Dlaczego stawiamy na różnorodność wykonywania jednego ćwiczenia w różnych opcjach? A no dlatego, iż np pośladki to nie jest jeden mięsień tylko są tych mięśni aż 3! (m. pośladkowy wielki, m. pośladkowy średni, m. pośladkowy mały). Rozstaw nóg, pozycja wyjściowa i inne elementy mają wpływ na to na jaki mięsień kładziemy największy nacisk podczas wykonywania ćwiczenia. Pamiętaj! Im głębszy wykonasz przysiad tym lepiej rozciągniesz mięsień, co ma też wpływ na wygląd!

Przysiad „wąski”

Przysiad ze sztangą na karku

Przysiad ze sztangą z przodu na barkach

Siad kettlebell

 

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA 
📕👇