Przedstawiam 8 ziół i przypraw, które mają działanie rozkurczowe i sprzyjają w wydzielaniu optymalnej liczby enzymów i kwasów odpowiedzialnych za prawidłowe trawienie.
Warto pamiętać, że sprawnie pracujący układ trawienny chroni nasz przed grzybami, bakteriami i toksynami.
Prawidłowe stężenie kwasu solnego i dynamiczne ruchy kosmków jelitowych gwarantuje nam prawidłowe wchłanianie wartości odżywczych.
Przyczynia się to bezpośrednio do prawidłowej pracy układu odpornościowego a co najważniejsze prawidłowej produkcji białych krwinek, które są kluczowymi wojownikami w walce ze wszystkimi chorobami.
Przyprawa stosowana często na południu Europy, głownie w kuchni włoskiej do pizzy, spaghetti czy sałatki caprese. Łagodzi dolegliwości żołądkowe, pobudza apetyt, przyspiesza trawienie, działa rozkurczowo i przeciw wzdęciom. Olejek uzyskany z tej rośliny działa bakteriobójczo.
Mielona używana jest do barwienia ryżu, makaronów. Dobrze komponuje się z potrawami z fasoli i soi. Działa przeciw zapalnie, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka. Redukuję poziom złego cholesterolu, honuje rozwój cukrzycy typu II. Wspomaga procesy trawienne, hamuje powstawanie komórek tłuszczowych w organizmie.
Przyprawa stosowana głównie w kuchni azjatyckiej. Ma wiele pozytywnych właściwości. Ułatwia trawienie dzięki olejkowi zawartemu w kłączu pobudza ślinę i soki żołądkowe, działa żółciopędnie i rozkurczowo, leczy wzdęcia. Przeciwdziała mdłością po narkozie, chemioterapii, w ciąży czy chorobie lokomocyjnej. Zmniejsza zlepianie płytek krwi, chroni przed tworzeniem się zakrzepów. Łagodzi bóle miesiączkowe, leczy przeziębienia i migreny dzięki właściwością przeciwzapalnym. Działa również przeciwobrzękowo, bo zawarty w nim olejek eteryczny działa moczopędnie.
Ściana komórkowa chlorelli zawiera unikalną substancję sporopolleine. Metale ciężkie oraz toksyczne substancję są przez nią wiązane w sposób nieodwracalny i wydalane na zewnątrz. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu uzależnione jest od sprawnego usuwania toksyn.
do rosołu, zup, ciemnych sosów. Działa moczopędnie, pomaga w dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, niestrawność)
Stosowany do mięs, sałatek i tłustych potraw. Za pomocą tej pachnącej potrawy, można leczyć choroby żołądka, jelit czy oskrzeli.
Zawiera witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę i liczne mikroelementy oraz przeciwutleniacze. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwnowotworowe. Jest dobrym środkiem wiatropędnym, stosuje się ją przeciwko niestrawności i dolegliwością jelitowym.
Poprawia wrażliwość na insulinę – Badania potwierdziły, że węglowodany zjedzone z szczyptą cynamon, nie podnoszą tak poziomu cukru w organizmie, jak jedzenie węglowodanów bez cynamonu.
Kanapki to idealne rozwiązanie na szybki posiłek – można je przygotować w kilka minut, a…
Kortyzol, znany jako hormon stresu, pełni kluczową rolę w adaptacji organizmu do wyzwań codziennego życia,…
Magnez jest czwartym najliczniej występującym minerałem w organizmie człowieka, a mimo to często nie doceniamy…
Zdrowa dieta to Twój sekret młodości! Naturalne produkty, jak jagody, zielona herbata czy orzechy, pełne…
Kurczak to jedno z najbardziej uniwersalnych mięs, które można przygotować na niezliczoną ilość sposobów –…
Słodycze nie muszą być grzechem! Oto 10 przepisów na zdrowe desery, które nie tylko rozpieszczą…
View Comments
Często nie doceniamy właściwości ziół i pomijamy je w diecie. Dobrze jest więc mieć je pod ręką w różnych formach, aby pasowały do każdej potrawy, którą przygotowujemy. Na przykład – olej z czarnuszki siewnej, idealny chociażby do sałatek. Sprawdzony olej w niewysokiej cenie dostępny jest chociażby na stronie sklepu http://www.siegajpozdrowie.pl