Roslyn Kent, młoda i dynamiczna 29-letnia dietetyczka holistyczna z Kanady, błyskawicznie zdobyła serca milionów internautów na TikToku. Ale co sprawiło, że jej rady zyskały tak wielką popularność w krótkim czasie? Odpowiedź jest prosta: jej praktyczne i naukowo poparte wskazówki na temat zdrowego oczyszczania jelit.

W jednym z jej najbardziej popularnych filmów, który zgromadził ponad 2,8 miliona wyświetleń, Roslyn dzieli się trzema technikami pozwalającymi ocenić, czy proces wypróżniania jest kompletny.

Możliwe, że nigdy byś nie pomyślał, że coś tak prozaicznego jak spożycie nasion sezamu czy kukurydzy może dać cenne informacje o stanie twojego układu trawiennego. A jednak! Te proste produkty mogą pomóc ocenić „czas transportu” – od momentu spożycia do momentu wydalenia. Optymalny czas? 12-18 godzin. To właśnie takie praktyczne i łatwe do zastosowania wskazówki sprawiają, że jej treści są tak cenione.

Roslyn niezmiennie podkreśla, że komfort i kompletność wypróżnienia odgrywają kluczową rolę w naszym samopoczuciu. Jelita, często nazywane „drugim mózgiem”, mają ogromny wpływ na nasze ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego ważne jest, by zwracać uwagę nie tylko na fizyczne wskaźniki, ale także na uczucie po wypróżnieniu.

Chcąc poprawić ruchliwość jelit, Roslyn oferuje szereg wskazówek. Na początek, zwraca uwagę na błonnik – składnik, który niestety często jest pomijany w wielu dietach.

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Doradza także unikanie tłuszczów trans i podkreśla znaczenie konsultacji z dietetykiem przed włączeniem do diety jakichkolwiek suplementów. Inny ciekawy hack, który Roslyn sugeruje, to korzystanie z nocnika lub niskiego stołka podczas korzystania z toalety. Choć może to wydawać się nieco nietypowe, taka pozycja jest bardziej naturalna dla ludzi i może pomóc w łatwiejszym wypróżnieniu.

Podsumowując, Roslyn Kent przypomina o kluczowej roli błonnika w zdrowej diecie i zachęca do stopniowego zwiększania jego spożycia. Jej podejście do zdrowia oparte jest na holistycznym spojrzeniu i cenią je miliony jej obserwatorów. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, z pewnością warto śledzić jej kanał na TikToku!