Związek znaleziony w jagodach i czerwonym winie może odmłodzić komórki, sugerują nowe badania

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Resweratrol jest silnym przeciwutleniaczem występującym w jagodach i czerwonym winie.

Długość naszego życia uwarunkowana jest wieloma czynnikami, ale kluczowym są zmiany jakie zachodzą w naszym DNA , które regulują wytwarzanie „ matrycowych RNA ”

Najnowsze badanie pokazują, że  naturalna substancja może rzeczywiście odmłodzić starzejące się komórki poprzez oddziaływanie na (splicing – czyli łączenie) RNA. 

Naukowcy użyli do eksperymentu syntetyzowanego resweratrolu o takich samych właściwościach jak naturalny produkt znajdującego się w czerwonym winie, jagodach i innych pokarmach .  Podejrzewano że produkty te zmieniają łączenie RNA w komórkach rakowych

Resweratrol – który można znaleźć w wielu naturalnych pokarmach – jest substancją , która wpływa na wiele komórkowych szlaków. Ale syntetyczny resweratrol znacznie bardziej precyzyjne łączył RNA.

W efekcie końcowym ludzkie komórki poddane działaniu resweratrolu wykazywały niezwykłe efekty, które nazwaliśmy “odmłodzeniem”. Wzory składania RNA zostały szybko zresetowane do tych obserwowanych w młodych komórkach, a następnie starzejące się kultury zaczęły ponownie rosnąć . Przywrócenie połączenia RNA odmładza częściowo starzejące się komórki .

Nasze komórki normalnie  stają się starsze dzięki skróceniu telomeru,  stopniowej utracie DNA na końcach chromosomów, która pojawia się przy wielokrotnym podziale komórek. Niektóre czynniki łączenia RNA, które z wiekiem maleją, są w stanie pomóc w naprawie telomerów, a więc, jeśli je przywrócisz, wydłużają telomery i spowalniają starzenie się komórek.

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

Ograniczenie połączeń RNA ma poważne konsekwencje, poza zdolnością komórek do dzielenia się i sposobem radzenia sobie ze stresem w tkankach. Ograniczają one reakcje komórek, potencjalnie przyczyniając się do zwiększonej kruchości, która jest cechą charakterystyczną starzenia się wielu organizmów, w tym ludzi.
Ponieważ resweratrol i podobne cząsteczki znajdują się w pożywieniu, badania mogły ujawnić nieoczekiwany związek między dietą a połączeniami RNA. Wiele grup wykazało korzystny wpływ diety zawierającej te pokarmy .


[wd_hustle id = “www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz