Resweratrol jest silnym przeciwutleniaczem występującym w jagodach i czerwonym winie.

Długość naszego życia uwarunkowana jest wieloma czynnikami, ale kluczowym są zmiany jakie zachodzą w naszym DNA , które regulują wytwarzanie „ matrycowych RNA ”

Najnowsze badanie pokazują, że  naturalna substancja może rzeczywiście odmłodzić starzejące się komórki poprzez oddziaływanie na (splicing – czyli łączenie) RNA. 

Naukowcy użyli do eksperymentu syntetyzowanego resweratrolu o takich samych właściwościach jak naturalny produkt znajdującego się w czerwonym winie, jagodach i innych pokarmach .  Podejrzewano że produkty te zmieniają łączenie RNA w komórkach rakowych

Resweratrol – który można znaleźć w wielu naturalnych pokarmach – jest substancją , która wpływa na wiele komórkowych szlaków. Ale syntetyczny resweratrol znacznie bardziej precyzyjne łączył RNA.

W efekcie końcowym ludzkie komórki poddane działaniu resweratrolu wykazywały niezwykłe efekty, które nazwaliśmy „odmłodzeniem”. Wzory składania RNA zostały szybko zresetowane do tych obserwowanych w młodych komórkach, a następnie starzejące się kultury zaczęły ponownie rosnąć . Przywrócenie połączenia RNA odmładza częściowo starzejące się komórki .

Nasze komórki normalnie  stają się starsze dzięki skróceniu telomeru,  stopniowej utracie DNA na końcach chromosomów, która pojawia się przy wielokrotnym podziale komórek. Niektóre czynniki łączenia RNA, które z wiekiem maleją, są w stanie pomóc w naprawie telomerów, a więc, jeśli je przywrócisz, wydłużają telomery i spowalniają starzenie się komórek.

Ograniczenie połączeń RNA ma poważne konsekwencje, poza zdolnością komórek do dzielenia się i sposobem radzenia sobie ze stresem w tkankach. Ograniczają one reakcje komórek, potencjalnie przyczyniając się do zwiększonej kruchości, która jest cechą charakterystyczną starzenia się wielu organizmów, w tym ludzi.
Ponieważ resweratrol i podobne cząsteczki znajdują się w pożywieniu, badania mogły ujawnić nieoczekiwany związek między dietą a połączeniami RNA. Wiele grup wykazało korzystny wpływ diety zawierającej te pokarmy .

Warto przeczytać  Co nam daje masaż stóp przed snem? Poprawia krążenie krwi, Wpływa na zdrowy sen oraz
Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA