Kwasowość Coli zbliżona jest do kwasu akumulatorowego i dzięki temu jest bardziej skuteczna przy czyszczeniu różnych powierzchni niż niejeden toksyczny środek czyszczący, który możemy znaleźć w każdym domu. W krajach Trzeciego Świata łatwiej jest kupić Colę niż znaleźć wodę nadającą się do picia.

Coca-Cola stosuje „propagandę”, aby przekonać ludzi, że jest firmą przyjazną dla środowiska, kiedy w rzeczywistości jest powiązana z chorobami, brakami wody oraz zanieczyszczeniami.

[su_highlight background=”#ff0d46″ color=”#ffffff”]Osoby, które piją napoje takie jak Coca-Cola, mają o 48% zwiększone ryzyko ataku serca i wylewu niż osoby, które nigdy nie piły takich napojów lub nie piły ich codziennie.[/su_highlight]

Badanie opublikowane w magazynie „Respirology” wykazuje, że spożycie słodkich napojów jest również związane z zaburzeniami płuc i oddechu, takimi jak astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Nasycenie Coli dwutlenkiem węgla powoduje utratę wapnia z kości w trzystopniowym procesie:

– Nasycenie podrażnia żołądek

– Żołądek łagodzi podrażnienie w jedyny znany mu sposób, czyli dodaje jedyny dostępny mu zobojętniasz: wapń, który pobierany jest z krwi

– Krew w wyniku tego odczuwa niedobór wapnia i uzupełnia ten niedobór pobierając wapń z kości. Jeśli to by nie nastąpiło, to funkcje mięśni i mózgu byłyby mocno zaburzone.

Jednak tu nie kończy się cała historia. Kolejnym problemem Coli jest to, że zawiera kwas fosforowy, który również powoduje niedobory wapnia w organizmie, a więc Cola zmiękcza nasze kości na trzy sposoby:

– Nasycenie dwutlenkiem węgla zmniejsza ilość wapnia w kościach

– Kwas fosforowy zmniejsza ilość wapnia w kościach

– Cola zastępuje bogaty w wapń napój, taki jak mleko lub woda. Choć nie są to doskonałe źródła wapnia, to jednak zawierają go pewne ilości, a na pewno nie powodują utraty wapnia.

Dowiedziono, że rak przełyku występował bardzo rzadko dwa pokolenia temu, a teraz występuje powszechnie. Podstawowy mechanizm działa następująco:

Mechaniczne uszkodzenia komórek zwiększają ryzyko wystąpienia raka. To dlatego na przykład cząsteczki azbestu są odpowiedzialne za raka płuc. Wszystkie gazowane napoje powodują nadkwasotę żołądka (poziom kwasu żołądkowego podnosi się ponad przełyk). Jest to bardziej odczuwalne, kiedy ciało znajduje się w pozycji poziomej, jak np. podczas snu, jednak ilość takich napojów spożywana w samych Stanach Zjednoczonych oznacza, że nadkwasota żołądka jest już poza bezpiecznym poziomem.

Za każdym razem, kiedy wypijamy napój gazowany, zaczyna nam się odbijać i tym samym kwas żołądkowy dostaje się do naszego przełyku. Jaka ilość napoju to już za dużo? Badania nie wykazują jakiegoś konkretnego limitu, jednak naukowcy twierdzą, że większość z nas już dawno go przekroczyła. Kwas żołądkowy rozkłada tkanki – taka jest jego rola. Wyściółka żołądka nie sięga przełyku, a więc niższe partie przełyku ulegają uszkodzeniu przez kwas żołądkowy dużo częściej u osób pijących gazowane napoje. Powoduje to radykalny wzrost mutacji komórek wraz z dużo wyższym poziomem wolnych rodników.

Cola działa jak kwasowy środek czyszczący. Ilość kwasu znajdująca się w niej wystarczy, aby rozpuścić szkliwo zębów, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia. W badaniach, które miały na celu określenie poziomu kwasowości napojów gazowanych wykazano, że niektóre mają PH na poziomie nawet 2,5. Dla porównania, kwas akumulatorowy ma PH na poziomie 1, a woda ma PH 7.

Aby udowodnić, że Cola nie powinna trafiać do ludzkiego organizmu, poniżej przedstawiamy 20 zastosowań Coca-Coli jako kwasowego środka czyszczącego:

1. Usuwa tłuste plamy z tkanin zanurzonych w Coli
2. Usuwa rdzę, a nawet poluzowuje przyrdzewiałe śruby
3. Usuwa krew z ubrań i innych materiałów
4. Usuwa plamy oleju i smary w garażu. Po prostu polej plamę, pozostaw na jakiś czas i spłukaj
5. Zabija ślimaki
6. Oczyszcza garnki z kamienia
7. Oczyszcza przypalone patelnie. Wystarczy namoczyć patelnię w Coli, a następnie spłukać
8. Czyści zaciski akumulatorów samochodowych
9. Czyści silnik. Dystrybutorzy Coli używają tej techniki od wielu lat
10. Pieniądze zanurzone w Coli będą wyglądały jak nowe
11. Usuwa osad na płytkach w kuchni
12. Rozpuszcza zęby. Zajmuje to sporo czasu, ale naprawdę działa. Należy użyć zamkniętego naczynia
13. Usuwa gumę wklejoną we włosy. Należy namoczyć przez kilka minut, a guma rozpuści się na tyle, że da się ją już łatwo usunąć
14. Usuwa plamy z porcelany
15. Masz brudny basen? Dodaj dwie dwulitrowe butelki Coli, a usuniesz rdzę i kamień
16. Można usunąć lub rozjaśnić farbę na włosach polewając je Colą
17. Usuwa ślady po markerze z dywanu. Namocz dywan Colą, wytrzyj a następnie umyj miejsce wodą. Ślady po markerze znikną
18. Czyści muszlę klozetową
19. Cola i folia aluminiowa nadadzą chromowanym częściom połysk
20. Usuwa farbę z metalowych powierzchni. Należy namoczyć ręcznik w Coli i położyć go na pomalowanej metalowej powierzchni.