Badanie przeprowadzone w 2008 roku przez Clairol wykazało się, że 75 procent amerykańskich kobiet farbuje włosy. W tym samym badaniu stwierdzono, że 88 procent kobiet uważa, iż wygląd włosów ma wpływ na pewność siebie.

Niebezpieczeństwo, jakie niesie używanie produktów chemicznych jest czymś, co nie powinno być ignorowane, zwłaszcza jeśli często odwiedzasz salon w celu ufarbowania włosów lub wykonujesz ten zabieg w domu, po uprzednim zakupie środka do koloryzacji. Istnieje 5000 różnych substancji chemicznych stosowanych w farbach do włosów, z czego wiele zostało uznanych za rakotwórcze.

Sok marchwiowy i sok z buraków dla ognistego rudzielca

Sok z marchwi lub buraków to świetny środek, by nadać pasmom czerwonawy odcień, bez żadnych nieprzyjemnych kontaktów z chemikaliami.

Składniki:

Sposób użycia: Połącz olej kokosowy i sok. Pokryj specyfikiem całe włosy. Przykryj folią. Pozostaw na włosach przez 1 godzinę. Spłucz i umyj dokładnie głowę szamponem.

Rumianek dla złotowłosych

  • 8 łyżek stołowych suszonego rumianku
  • 300 ml wody
  • sok cytrynowy

Zalej rumianek wrzącą wodą. Zaparzaj przez 15 minut. Następnie przecedź i przestudź. Dodaj sok z ½ cytryny.

Nałóż równomiernie mieszankę na włosy, przeczesz je i pozostaw do wyschnięcia. Suszenie włosów w słońcu przyniesie lepsze rezultaty. Następnie umyj włosy dokładnie szamponem.

Łupiny orzecha włoskiego dla brunetek

Zmiażdż łupiny, zalej wodą i gotuj w garnku przez co najmniej 30 minut. Po ostygnięciu nałóż równomiernie na włosy na czas do 20 minut (w zależności od pożądanej intensywności odcienia do 20 min). Nie pocieraj intensywnie włosów. Umyj włosy jak zwykle.

Łupiny cebuli dla siwych włosów

Zalej do pełna szklankę wypełnioną do połowy łupinami cebuli. Pozostaw na dwadzieścia minut. Upewnij się, że masz coś do pokrycia głowy tak, by nie uciekało ciepło (np.czepek). Odsącz za pomocą gazy. Do uzyskanego naparu dodaj 2 łyżki gliceryny. Wcieraj mieszaninę we włosy codziennie, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Umyj głowę jak zwykle i pozwól włosom naturalnie wyschnąć.