Praktyka refleksologii sięga tysiące lat do 4000 roku p.n.e.- Chiny, gdzie technika masażu została wykorzystana do promowania lepszego zdrowia i leczenia konkretnych dolegliwości. Starożytni uzdrowiciele rozumieli nasze wewnętrzne funkcjonowanie i to jak wszystko jest skorelowane.

To tak zdali sobie sprawę, że poprzez naciśnięcie określonych punktów na ciele mogliby poprawić przepływ krwi, oczyścić narządy, a nawet pomóc leczyć bardzo konkretne problemy. Istnieją setki – jeśli nie tysiące punktów styku na ciele.

Uciskanie których punktów pomaga zwalczać stres i poprawia jakość snu?

Jeden z punktów styczności pomaga odreagować stres, lepiej spać, i łagodzi bóle i skurcze zwykle kojarzące się z menstruacją. Punkt ten nazywany jest miejscem San Yin Jiao – lub SP6. Znajdziesz go w dolnej części nogi, cztery palce powyżej kostki na wewnętrznej stronie nogi, tuż za golenią.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________
*
(podpis pod zdjęciem)Aby aktywować to miejsce, pocieraj dłonie, aż staną się ciepłe. Stosując dwa lub trzy palce, naciśnij San Yin Jiao i delikatnie masuj. Po kilku minutach można rozpocząć mocniejsze pocieranie, ale zachowując powolne tempo.

Wypróbuj prosty,samodzielny masażu dłoni, aby zwalczyć stres

Jak działa uciskanie San Yin Jiao ?

Ja już wspomniano, ten masaż pomaga na stres, bezsenność i skurcze – ale ma inny zdumiewający potencjał. Ze względu na wzajemne powiązania naszych ciał i żył, które występują w miejscu San Yin Jiao, masując punkt systematycznie poprawiamy elastyczność skóry. Tarcie tego punktu zachęca również Twoją śledzionę do bardziej efektywnej pracy – oto dlaczego poprawia się wygląd skóry.

Śledziona jest odpowiedzialna za tworzenie i usuwanie komórek krwi, więc gdy San Yin Jiao jest masowane i aktywowane, śledziona pracuje bardziej efektywnie. Nowe krwinki rozprowadzają tlen i składniki odżywcze w całym organizmie.

Twoja skóra będzie lśniła!

Zgadza się – będziesz wyglądać jak zupełnie nowa osoba! – może nie dosłownie. Ale z całą pewnością będziesz lepiej spać, odczuwać mniej stresu i poprawi się rewitalizacja Twojej skóry. Możesz tym zaimponować rodzinie i znajomym. Oni wszyscy będą myśleć, że wróciłeś z wakacji, nawet jeśli pracowałeś ciężko przez cały tydzień.

Masaż ten pomoże również znormalizować Twoje hormony i zwiększyć libido – więc stosuj go mądrze! A, jeśli starasz się zajść w ciążę, możesz masować San Yin Jiao do stymulacji jajników i macicy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, masuj ten punkt przez 10 minut dziennie w godzinach wieczornych.

Wygląd twojej twarzy zdradzi nam, czego jesz za dużo.

Nie ma tylko jednego „punktu”, lecz jest ich wiele! Chcesz poznać więcej punktów refleksologii?
Oto 6 powszechnych dolegliwości i wspólne dla nich punkty refleksologii na ciele.

Bół głowy

Istnieją pewne strefy nerwowe na stopie, które zajmują się bólem głowy. Delikatnie masuj duży palec u nogi kolistymi ruchami co przyniesie relaks Twojej obolałej głowie i szyi.

Zaburzenia snu

Poprzez ukierunkowanie na przysadkę mózgową, można pozbyć się zaburzeń snu. Korzystając z kciuka naciśnij w okolicach opuszka oraz nasady swojego palucha (pośrodku ). Zrób to przez 1 minutę na każdym palcu. Można masować dolną część nogi ciepłym olejem kokosowym, aby pomóc złagodzić stres i polepszyć jakość snu.

Stres

Jedna szczególna technika łagodząca stres to wywołanie skrętu nadgarstka. Utwórz okrąg z kciuka i palca wskazującego wokół drugiego kciuka (nie mają się dotykać). Przekręć w przeciwległe strony ok 20 razy i powtórz z drugim nadgarstkiem.

Przeziębienie i grypa

Aby pomóc w walce z przeziębieniem i grypą, trzeba kierować się w stronę nerwów, które zajmują się zatokami, nosem, gardłem i płucami. Na stopach, naciskaj i pocieraj boki swojego palucha, bliższą powierzchnię każdego palca, a cala pod każdym palcem. Można również zastosować tę samą technikę do rąk; masując końce palców.

Trawienie

Aby pomóc przywrócić prawidłowe trawienie można skorzystać z tej prostej techniki. Korzystając z piłki do tenisa lub piłki golfowej, zamknij swoje palce wokół niej i masuj dolną część dłoni przez 60 sekund. Można również zastosować tę technikę do dolnej trzeciej części stopy.

Ból pleców

Ból pleców jest jedną z najczęstszych dolegliwości odczuwanych przez ludzi w każdym wieku. Aby złagodzić ból w dole pleców, kciukiem wywieraj nacisk pomiędzy zewnętrzną kostką i swoim ścięgnem Achillesa. Na ból w górnej części pleców, używaj kciuków masując łuk stopy, boki i spód.

Teraz wystarczy znaleźć te punkty i zabrać się do pracy! I pamiętaj: masaże są zawsze lepsze, gdy robi je Tobie ktoś inny. Wystarczy udać się do masażysty lub poprosić przyjaciela.

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA