Najpopularniejszymi metodami ujędrniania biustu i poprawy jego kondycji są wszelkiego rodzaju kremy, które mają utrzymywać tkankę łączną w najlepszej możliwej kondycji. W arsenale do walki o idealny biust kobieta ma jeszcze jedno, bardzo ważne narzędzie – trening. Okazuje się, że częstym problemem są dysproporcje i obniżony tonus mięśniowy w obrębie klatki piersiowej i pleców szczególnie właśnie u kobiet. Przede wszystkim jeśli w ciągu dnia dużo czasu spędzamy siedząc za biurkiem lub kolokwialnie mówiąc po prostu się garbimy. Większe zagrożenie jednak stanowi duża ilość wysiłku tlenowego, jak bieganie czy jazda na rowerze, szczególnie w połączeniu z restrykcyjną dietą. Wspomniane wysiłki aerobowe powodują utratę tkanki tłuszczowej. Co więcej, nie możemy wskazać naszemu ciału, gdzie owa tkanka jest niepożądana, a gdzie wolelibyśmy ją zachować. Innymi słowy, nie możemy tracić tłuszczu miejscowo.

Odpowiednie ćwiczenia mogą korygować postawę, sprawiając, że naturalnie klatka piersiowa zostanie bardziej zaakcentowana. Dodatkowa stymulacja mięśni piersiowych może pomóc unieść nieco biust. Takie zabiegi, mimo że nie wpływają na wielkość piersi, mogą skutecznie poprawić ich wygląd. Dzięki temu będziesz mogła poczuć się lepiej we własnej skórze! Także nie wszystko stracone, wystarczy, że podejmiesz nasze wyzwanie!
Oto kombinacja czterech sprawdzonych, najbardziej skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci poprawić jędrność oraz kształt biustu!

 

ćwiczenie 1.

Stań wyprostowana. Złącz dłonie na wysokości swojego biustu, łokcie powinny być uniesione na bok. Dociśnij dłonie do siebie i utrzymuj maksymalne napięcie przez około 10 sekund. Powtórz to ćwiczenie 15 razy.

cycki1

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

ćwiczenie 2.

(damskie pompki)
Przyjmij klasyczną pozycję w podporze przodem. Ciężar ciała powinien spoczywać na podudziach oraz dłoniach rozstawionych nieco węziej niż szerokość ramion. Wykonuj powolne opuszczanie tułowia, trzymając nieustannie proste plecy. Zatrzymaj na 2-3 sekundy, kiedy piersi znajdą się 1-2 cm nad podłożem. Następnie wykonaj powolny ruch prostowania w rąk w łokciach, dzięki czemu powrócisz do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy.

cycki2

ćwiczenie 3.

Przyjmij pozycję podporu bokiem na przedramieniu. Łokieć pod barkiem. Nogi, biodra i tułów w linii prostej. Wyciągnij wolną rękę w górę. Obróć tułów przodem do podłogi i sięgnij jak najdalej wolną ręką pod tułowiem. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 12–15 powtórzeń i ćwicz na drugim boku.

cycki3

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

ćwiczenie 4.

Przeciągnij za plecami, na wysokości klatki piersiowej gumową taśmę lub kawałek sznurka. Złap go w dłonie i staraj się złączyć proste w łokciach ręce przed sobą. Sznurek lub taśma powinny być na tyle krótkie, by to uniemożliwić. Kiedy poczujesz maksymalny opór, utrzymaj pozycję przez 3-4 sekundy, rozluźnij się i powtórz 15 razy.

cycki4
Cały zestaw należy powtórzyć dwa razy. Po 2-3 tygodniach warto dodać trzecią rundę. Ćwiczenia wykonujemy trzy razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po 2-3 tygodniach regularnych treningów! Jednak nasze wyzwanie obejmuje 30 dni. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów najlepiej jest je kontynuować dłużej, wszystko zależy od Ciebie.
Powodzenia!