Budzenie się z opuchniętymi oczami może być bardzo frustrujące, szczególnie kiedy ma się cały dzień obowiązków przed sobą. Jest to jeden z najczęstszych problemów kosmetycznych.

Powodów może być wiele od nadmiernego płaczu, wysiłku fizycznego genetyki, zapalenia skóry, zmian hormonalnych w organizmie, zmiany pogody, problemów z zatokami, złej diety po brak snu, a nawet alergii.

O opuchnięte oczy można łatwo zadbać dzięki kilku prostym i naturalnym środkom:

1. Woda

Jednym z najprostszych sposobów będzie przyjmowanie dużej ilości płynów. Gdy organizm jest dobrze nawodniony istnieje mniejsze prawdopodobieństwo retencji wody, które może powodować opuchliznę niektórych części ciała. Dodatkowo pomaga usuwać toksyny z organizmu.

W celu utrzymania dobrego nawodnienia należy pić 2-3 litry wody każdego dnia. Należy unikać napojów zawierających kofeinę i dwutlenek węgla.

2. Zimne łyżki

Prosty domowy sposób, a jakże skuteczny. Pomoże naciągnąć skórę wokół oczy, a także rozluźni naczynia krwionośne, dając w ten sposób ulgę opuchliźnie.

Umieść 5-6 metalowych łyżek w lodówce na około 10-15 minut. Trzymaj zaokrągloną częścią przy oku przez kilka minut, aż łyżka stanie się ciepła. Zastąp ją kolejną.

3. Torebki herbaty

Nie ma znaczenia rodzaj herbaty, czarna i zielona mogą pomóc na podrażnione oczy. Zawierają właściwości przeciwdziałające podrażnieniom, które pomogą zmniejszyć obrzęk wokół oczu. Załagodzą zaczerwienienie i stan zapalny.

Zielone torebki herbaty na oczy

Umieść 2 zużyte torebki herbaty w lodówce na czas 30 minut, a następnie pozostaw na powiekach na 10-15 minut. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie.

4. Ogórki

Schłodzone ogórki to dobry środek leczenia opuchniętych oczu. Enzymy i właściwości ściągające pomagają zmniejszyć stan zapalny. Świetnie się sprawdzą przy ciemnych „worach” pod oczami.

Pokrój ogórek na grube plastry. Następnie schłodź w lodówce przez okres 10 minut. Umieść na powiekach i przeczekaj 10 minut, aż staną się ciepłe. Powtórz kilka razy dziennie.

5. Białko jaja

Białko ma właściwości ujędrniające skórę, które mogą pomóc w pozbyciu się worów pod oczami, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Należy oddzielić żółtka z 2 jaj i umieścić białka w misce. Ubić pianę z białek z uzyskania sztywnej konsystencji. Dodać kilka kropli oczaru wirginijskiego. Następnie zastosować tę mieszaninę pod oczami za pomocą pędzla i pozostawić do wyschnięcia na 15 minut. Stosować codziennie przez okres kilku dni.

6. Ziemniaki

Podobnie jak ogórki, ziemniaki są również skuteczne. Skrobia w nich zawarta ma właściwości przeciwzapalne, które pomogą zmniejszyć worki pod oczami.

Ziemniaki obieramy, myjemy i osuszamy. Ścieramy i umieszczamy wióry w czystym gaziku, którego zaplątujemy. Umieszczamy „szmatki” na powiekach i pozostawiamy na kilka minut. Powtórzyć proces kilka razy, aż obrzęk ustąpi.

7. Zimna woda

Jeśli miałeś bezsenną noc, zimna woda jest tym czym potrzebujesz. Niska temperatura zwęży naczynia krwionośne i zmniejszy obrzęk.

Opłucz twarz zimną wodą kilka razy. W miarę potrzeby powtórz kilka razy. Można również zastosować woreczek wypełniony lodem, zawinąć go w ściereczkę i umieścić na oczach. Powtórzyć w razie potrzeby, aż opuchlizna zniknie.

8. Słona woda

Ciepła woda i sól działają jako prosty środek na zmniejszenie obrzęku i opuchlizny pod oczami.

Zmieszaj ½ łyżeczki soli w misce zawierającej 4 szklanki wody. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca. Następnie zanurz waciki lub kawałki wełny i umieść je na powiekach. Pozostaw na kilka minut. Powtórz proces co 15-20 minut.

9. Truskawki

Kwas alfa hydroksy obecny w truskawkach pomoże skórze stać się gładką i młodą. Mniejsza także opuchliznę pod oczami.

Zmroź kilka truskawek w lodówce przez okres 30 minut. Następnie usuń szczyty i pokrój na grube kawałki. Połóż plastry pod oczami i pozostaw na kilka minut.

10. Aloes

Zawarte w aloesie przeciwutleniacze i witamina E skutecznie zmniejszają opuchliznę wokół oczu. Dodatkowo redukują drobne zmarszczki. Stosowanie żelu z aloesu na powierzchni pod oczami poprawia krążenie krwi i wypłukuje płyny zlokalizowane wokół powiek, przez co zmniejsza obrzęk. Po nałożeniu preparatu należy uważać, aby nie przedostał się do oczu. Jeśli nie posiadasz czystego Aloe Vera, można użyć zamiennego produktu, który zawiera wyciągi z aloesu.

Podsumowując

Następnym razem, jeśli zauważysz u siebie opuchliznę wokół oczu, skorzystaj z któregoś wyżej opisanych środków. Powinny ukoić ból, dyskomfort i niewyraźne widzenie.