Czosnek stosuje się jako lek do zapobiegania lub leczenia wielu chorób i stanów zapalnych. W medycynie często wykorzystuje się ząbki czosnku w przypadkach dotyczących układu serca i naczyń. Może skutecznie hamować rozwój miażdżycy oraz nieznacznie zmniejszać ciśnienie krwi. Pamiętajmy jednak, że osoby z problemami trawiennymi lub stosujących metodę FODMAPS  mogą mieć problem z trawieniem czosnku a tym samym te czynniki powodują dyskomfort trawienny wśród wielu osób.

Czosnek w ustach

Niektórzy ludzie używają czosnku w celu zapobiegania raka jelita grubego, odbytu, żołądka, piersi i raka płuc. Jest również stosowany w leczeniu raka prostaty i raka pęcherzyka moczowego.
Aby ta metoda miała prawo bytu musimy wiedzieć, że nie mamy nietolerancji na czosnek.

To małe warzywo jest bogate w allicylinę – związek chemiczny o specyficznym zapachu i działaniu bakteriobójczym, co znacznie wpływa na wiele stanów chorobowych. Niektóre syntetyczne produkty są bezwonne, niestety czosnek może wtedy tracić na wartości. Jego aromat jest wspaniałą przyprawą, która dodaje smaku i wartości odżywczych.

 

Aby w pełni skorzystać z korzyści płynących z czosnku warto używać go w surowej postaci do potraw. Są również osoby , które traktują czosnek jako słodycz! Chińczycy ćwiczą pewną starożytną metodę ssąc warzywo wcześnie rano przez około 30 minut. Rezultaty są niewiarygodne! Odżywcze składniki trafiają do Twojego organimu wraz ze śliną oczyszczając jednocześnie naczynia krwionośne. Po upływie 30 minut należy wypluć czosnek. W celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu najpierw umyć zęby, a następnie żuć ziarno kawy bądź liście pietruszki.

Żucie czosnku niesie dla organizmu wiele korzyści: oczyszcza organizm, wspomaga kondycję nerek, oczyszcza skórę, działa wzmacniająco na układ odpornościowy, usuwa kamienie nerkowe, działa przeciwzapalnie, a także kontroluje apetyt. Jeśli cierpisz, na którykolwiek z powyższych objawów, znalazłeś właśnie lekarstwo!

Aby pozbyć się zapachu czosnku żuj je bezpośrednio po spożyciu potrawy z dodatkiem czosnku, a zobaczysz jak szybko Twój oddech żegna zjedzone smaki. Ssanie ziaren kawy i imbiru również okazuje się pomocne w walce z czosnkową wonią.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Warto przeczytać  Co jeść na 1,2,3 h przed treningiem?
Z okazji 34 urodzin motywatora
Rusza
PROMOCJA Na kurs wideo "Wszystko na temat zdrowia i zdrowych nawyków żywieniowych"
Oszczędzasz 331 zł
400zł  67zł

-82.75%

Promocja trwa jeszcze
w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie.
Czytaj dalej

Dodatkowa tylko dzisiaj niepublikowany ebook “Atlas witamin” o wartości 19zł w prezencie.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA