Poniżej najrozsądniejsza metoda, która pokazuje nam jak powinniśmy ćwiczyć aby tkanka tłuszczowa spalała się z całego ciała, możemy zrobić nacisk na dane grupy mięśniowe (brzucha i boczków) ale najważniejsze to :

  1.  dopasować trening do aktualnego wytrenowania i możliwościach fizycznych
  2. dopasować tak trening aby wzmocnić nasze ciało ogólnorozwojowo (poprawić mobilność wszystkich stawów w celu poprawy techniki wykonywanych ćwiczeń)
  3. nie zapominać o ćwiczeniach z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała, trening funkcjonalny, stabilizacja, trening core, joga, trx, elementy treningu siłowego
  4. zminimalizować  trening na maszynach
  5. starać się aby trening był przeplatany interwałami i ćwiczeniami cardio
  6. nie zapominajmy o regeneracji (najwięcej tłuszczu spala się podczas odpoczynku )
  7. bez zmiany świadomości dotyczącej jedzenia, zrobisz formę tylko na sezon
  8. trening wielostawowoy  spala o 200% więcej kalorii niż trening jednej partii mięśniowej np. biceps
  9. najskuteczniejszy trening to przeplatanie biegu (wysokie tempo) Z ćwiczeniami wielostawowe oporowe np. martwy ciąg, przysiad (aktywacja włókien  białych i czerwonych ) Z stabilizacją ( trening, który kształtuje mięśnie głębokie a tym samym poprawia separacje i kształt mięśni oraz minimalizuje ryzyko kontuzji)
  10. wyeliminuj z diety produkty anty odżywcze oraz te na które jesteście uczuleni (statystycznie najwięcej osób uczula gluten, cały nabiał, kazeina) jeżeli chcesz wiedzieć w 100% cz jesteście uczuleni na te produkty należy zrobić testy na nietolerancje pokarmowe