Masz chorą tarczycę – może pomoże sproszkowana świńska tarczyca?

Podziel się ze znajomymi :)
 • 208
 •  
 • 3
 •  
 •  
 •  
  211
  Shares

W związku, że prosiliście mnie aby na stronie MD pojawiało się więcej materiałów dla osób cierpiących na choroby tarczycy dziś przedstawiamy pierwszy z serii artykułów o tematyce naszej tarczycy. Materiały zawarte w artykule poparte są  badaniam i dr Lowe wiodącego eksperta w dziedzinie zdrowia ,a w szczególności w dolegliwościach związanych z tarczycą. 

Czy twoja intuicja mówi ci, że jedną z symptomów niedoczynność tarczycy lub Hashimoto są  przewlekłe bóle całego ciała, który przypomina symptomy grypy? Twoja intuicja może mieć rację.
Pokażę ci, jak niedoczynność tarczycy powoduje przewlekłe bóle … ale co najważniejsze, pokażę ci, jak w naturalny sposób zminimalizować te bóle a nawet usunąć je w 100%!

Aby zrozumieć, jakie mechanizmy powodują przewlekłe bóle  trzeba zrozumieć pojęcie niedoczynności tarczycy na poziomie tkankowej, w bardzo ogólnym skrócie jest to problem organizmu na poziomie komórkowym  (problemem z konwersją hormonów T4 i T3 oraz ograniczeniami organizmu w wykorzystaniu tych hormonów )  często jest tak, że morfologia pokazuje prawidłowe poziomy TSH, T4 i T3, problem tkwi w tym, że organizm nie wiem jak wykorzystać te zmienne na rzecz prawidłowego metabolizmu.

thyroid_function

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Bardzo często źle diagnozowane problemy tarczycą prowadzą do pogłębiających się objawów i pogarszającego się stanu fizycznego i psychicznego.
Bardzo ważne jest aby przy chorobach tarczycy podejść do ciała holistyczni, bo wiele przypadków okazuje się, że problem nie tkwi w samej tarczycy ale w metabolizmie hormonów.

Najczęstsze problemy, które maskują się pod źle pracującą tarczycą to :

– problemy neurologiczne (zaburzenie pracy szyszynki i przysadki )
– zaburzenia komunikacji na poziomie układu nerwowego (brak komunikacji między mózgiem a tarczycą)
(Dr Mercola i dr Lowe omawiają powiązania między przewlekłym bólem, fibromialgią i chorobami tarczycy)
Jeśli cierpisz na przewlekły ból i wykryto u ciebie niedoczynność tarczycy lub chorobę Hashimoto, wskazuje to na nieoptymalną pracę tarczycy i możliwość pojawiania się bólu w różnych obrębach naszego ciała.

Najczęstsze bóle podczas choroby tarczycy 
16.20-01
Niedoczynności tarczycy  odnosi się do idei, iż można mieć nieodpowiedni poziom hormonów tarczycy w naszym osoczu krwi,  ze względu na stan zapalny spowodowany najczęściej uwarunkowaniami genetycznymi połączonymi z  nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi i czynnikami środowiskowymi (narkotyki, papierosy,pestycydy, hormony w żywności)  lub z innych nie znanych do tej pory  przyczyn.
Ten stan znany jest również pod nazwą oporu tarczycy. I jest on prawdopodobnie jednym z najbardziej nie zrozumiałych stanów tarczycy.
Standardowe testy laboratoryjne mogą zmierzyć tylko to, co dzieje się w krwiobiegu  np. poziom tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), które drogą krwi dostają się do całego organizmu i są wykorzystywane niemal przez każdą komórkę.
Ale…
Nie będziemy przejmować się, co dzieje się w krwiobiegu, ponieważ hormony tarczycy mają dostać się do komórek, aby wykonywać swoją pracę!
Jeśli masz odpowiedni poziom hormonów tarczycy w krążącej krwi, ale żadna z nich nie może dostać się do komórek, to prawdopodobnie  masz tkankową niedoczynność tarczycy.

Związek między fibromialgią, przewlekłym bólem i niedoczynnością tarczycy

Chora tarczyca = systematyczny ból całego ciała

 

Przewlekły ból i fibromialgia towarzyszą sobie wzajemnie, jednak nikt nie był w stanie wytłumaczyć, w jaki sposób i dlaczego.
Ale jeśli spojrzeć na objawy fibromialgii i niedoczynności tarczycy wspólnie, zaczniesz widzieć coś niesamowitego:
Fibromialgia i niedoczynność tarczycy przedstawiają prawie dokładnie to samo …
Na szczęście Dr Lowe połączył to wszystko razem dla nas.
Powiązał poziom tkankowy niedoczynności tarczycy, jako jedną z głównych przyczyn fibromialgii. I zrobił to dzięki koncepcji zwanej „teorią sformułowaną dedukcyjnie ”.
Ta metoda rozwiązywania problemów pokonuje wszystkie konkurencyjne teorie, a przyczyna choroby została poddana analizie matematycznej i przekształcona w hipotezę, która jest najbardziej prawdopodobna i prawidłowa. (Jest to ta sama logika, którą Albert Einstein użył do sformułowania swoich hipotez – o teorii względności).
Pokazał też, że większość pacjentów, którzy klasyfikują się do tej kategorii, naprawdę potrzebują jedną z form terapii T3, ponieważ mają rozdzielczość objawów.
Jego dane pokazały, że około 2/3 leczonych pacjentów zrobiło postępy, gdy stosowali Naturalne Wysuszone Hormony Tarczycy – NDT (leki takie jak Armour thyroid, Westhroid i Naturethroid), a 1/3 pozostałych pacjentów potrzebowała tylko wyższych dawek T3 (leku liothyronine lub przedłużonego uwalniania T3). (Aż 1/3 leczonych pacjentów z fibromialgią nie zdołała zrobić postępów stosując NDT i potrzebowała większych dawek terapii T3). Dr Lowe wykrył, iż przewlekły ból w fibromialgii, może być odwrócony tylko przy podaniu pacjentom wystarczająco wysokich dawek hormonów tarczycy(dokładne dawki są bardzo zmienne i indywidualne). Skąd wiesz, czy masz poziom tkankowy niedoczynności tarczycy?
Niestety badania krwi, mierzące poziom hormonu tarczycy nie są w 100% dokładne. W sumie, najlepiej użyć kombinacji różnych markerów w surowicy, wyników fizycznego badania lekarskiego oraz subiektywnych objawów do zdiagnozowania tej dolegliwości.

Do najczęstszych objawów należą:

1.Zmęczenie

Hormon tarczycy jest zaangażowany w wytwarzanie dopaminy. Jeśli masz niski poziom tego hormonu, będziesz miał także niski poziom dopaminy, a w rezultacie objawy przewlekłego zmęczenia. Hormony tarczycy pomagają organizmowi konwertować tyrozynę w dopaminę, norepinefrynę i epinefrynę. Niektóre z tych hormonów, jak „adrenalina”, pomagają wyrównać metabolizm organizmu i są niezbędne do odpowiedzi na sytuacje stresowe tzw. hormony walki i ucieczki.

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

2. Zwiększenie masy ciała

W normalnych warunkach hormony tarczycy pomagają organizmowi spalać tłuszcz poprzez zwiększenie skuteczności działania enzymów lipolitycznych (enzymów, które rozkładają tłuszcz). Gdy ilość hormonów tarczycy jest niska, enzymy te, są również niskie, a to skutkuje niezdolnością do rozbicia cząsteczek tłuszczu -więc jest prawie niemożliwe, aby schudnąć. (Hormony tarczycy zwiększają enzymy, które pomagają spalić tłuszcz, kiedy poziom ich jest niski, cholesterol wzrośnie i metabolizm organizmu się spowolni).

3. Utrata włosów

Dobrze wiadomo, że hormony tarczycy są potrzebne zarówno przy prawidłowym wzroście włosów jak i we właściwej pigmentacji.
Gdy nie ma wystarczającej ilości hormonów tarczycy lub organizm nie potrafi prawidłowo jej konwertować w organizmie, nie tylko nie będą w stanie rosnąć nowe włosy, ale również nie będą one wchłaniać odpowiednich składników odżywczych niezbędnych do ich wzrostu (jak cynk) i doprowadzi to do dalszej utraty włosów, jak w błędnym kole.

4. Napięcie mięśni i punkty zapalne

Aby mięśnie się zrelaksowały i odpowiednio działały, organizm musi produkować ATP ( energię obiegającą twoje ciało). Hormon tarczycy jest odpowiedzialny za tę produkcję energii, kiedy posiadasz zbyt niski jego poziom, masz także niską produkcję energii. Ta niezdolność do rozluźnienia mięśni w rezultacie prowadzi do tworzenia punktu zapalnego, napięcia mięśni i bólu.

5.Faza opóźnionego relaksu ,a wnikliwe odruchy ścięgien

Jednym z najbardziej czułych markerów dla poziomu tkanki tarczycy są wyniki fizycznego badania lekarskiego.
Kiedy poziomy tkankowe tarczycy są niskie, powodują niezdolność mięśni do szybkiego odpoczynku, a to jest przyczyną fazy powolnego relaksu podczas sprawdzania głębokich odruchów ścięgien. (głębokie odruchy ścięgien zdarzają się, gdy Twój lekarz uderza w kolano młotkiem neurologicznym).
Jeśli cierpi na którykolwiek z tych objawów, oprócz tego przewlekły ból lub zdiagnozowano u Ciebie fibromialgię – jest szansa, że masz poziom tkankowy niedoczynność tarczycy!

Co można zrobić, aby leczyć poziom tkankowy niedoczynność tarczycy?

Dr Lowe stworzył schemat leczenia, które pozwoliło mu mieć całkowitą remisję objawów u chorych na fibromialgię i cierpiących na przewlekły ból. Opowiada: „W mojej praktyce z przewlekłym bólem i fibromialgią mam indywidualne podejście do pacjentów i odniosłem wielki sukces w walce z tymi chorobami. Moje rady:

1.Zacznij od odpowiednich dawek i odpowiedniego leku na tarczycę (większość osób z przewlekłym bólem potrzebuje jedną z form terapii T3 – NDT świńska tarczyca  lub liothyronine).
2. Ćwiczenia tolerancji – oznacza to wykonywanie ćwiczeń do maksymalnej intensywności. Nawet jeśli sposób to jogging ulicą przez 10 sekund! Musisz znać fizjologiczne możliwości swojego ciała, tylko znając fizjologiczne parametry naszego ciała możemy z pacjentem wejść w głębszą kooperację i wyciągnąć więcej wniosków.
3. Prawdziwe, pełnowartościowe jedzenie w odżywcze składniki – unikanie żywności wysoko- przetworzonych i skupienie się na owocach i warzywach- eliminujemy Gluten, Laktozę, Kazeinę, Warzywa Krzyżowe i Psiankowate.
4. Choroby tarczycy a dieta – odżywianie odgrywa istotną rolę w utrzymaniu tarczycy w zdrowiu

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj


[wd_hustle id = „www”]

5 Komentarze

Dodaj komentarz