Ćwiczenia funkcjonalne są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej czy poprawy kondycji fizycznej.

Ćwiczenia funkcjonalne przypisały sobie niezwykłą skuteczność, ze względu na swoje możliwości:
1.  Ćwiczenia poprawiają mobilność stawów (trening w pełnych zakresach stawów, jest bardziej efektywny. Powoduje, że ruch jest naturalny i minimalizuje ryzyko kontuzji. Ćwiczenia wykonywane w sposób techniczny stymulują nasze mięśnie w 100%, przyspieszają progresję w innych jednostkach treningowych )
2. Angażują mięśnie głębokie odpowiedzialne, za równowagę i koordynacje. Systematyczny trening mięśni głębokich zmniejsza ryzyko nieciągnieni i zerwań blisko o 50% .
Pamiętajcie aby się nie przetrenować !
Jeżeli twoja dieta jest dopięta na ostatni guzik i dodatkowo suplementujesz się witaminami oraz produktami przyspieszającymi regenerację BCAA, Kreatyna, Glutamina możesz trenować 5/6 x w tygodniu

https://youtu.be/Iro3iQFsC8s

 

 

Zalecana ilość treningów dla osób średnio zaawansowanych:
3/4 treningi w tygodniu  – intensywność bardzo mocna
4/5  treningi w tygodniu – intensywność średnia

Są to ćwiczenia uzupełniające, klasyczną jednostkę treningową. W zależności czy chcesz poprawić kondycję, dynamikę, masę czy rzeźbę, ilość serii będzie inna!
Jak robisz trening na siłowni, biegasz czy są to zajęcia grupowe. Bezpośrednio po robisz po jednej serii danego ćwiczenia, które przypadają w danym dniu. Jeżeli nie chodzisz na siłownie lub nie masz zajęć grupowych możesz robić nawet po 3/4 nawet 5 serii wszytko zależy od twojego wytrenowania