Jeśli muzyka wywołuję u Ciebie gęsią skórkę, Twój mózg może być wyjątkowy

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że podczas słuchania jakiegoś kawałka, wszystkie Twoje włosy na ramieniu stanęły ?

Doświadczanie wrażeń, takich jak gęsia skórka  podczas słuchania muzyki jest dość rzadkie i niepowtarzalne.

Matthew Sachs, absolwent Harvardu, w ubiegłym roku badał osoby, które czuły dreszcze z powodu muzyki, aby zobaczyć, w jaki sposób to uczucie zostało wywołane.

W badaniu brało udział 20-stu uczniów, z których 10 przyznało się do doświadczania wyżej wspomnianych uczuć w odniesieniu do muzyki, a drugie 10 nie, dlatego wszystkie osoby miały wykonane skanowanie mózgu.

Odkrył, że Ci, którzy odczuli emocjonalne i fizyczne przywiązanie do muzyki, mają różne struktury mózgowe niż te osoby, którym się to nie udało.

 Badania wykazały, że mają gęstszą objętość włókien, które łączą ich korę słuchową i obszary emitujące emocje, co oznacza, że ​​mogą komunikować się lepiej. 

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Odkrycia Sachs’a zostały opublikowane w Oxford Academic, ale cytowane są przez Neuroscience  jako:

„Chodzi o to, że więcej włókien i zwiększona efektywność pomiędzy dwoma regionami oznacza, że ​​masz między nimi większą wydajność.”

Oznacza to, że jeśli czujesz dreszcze podczas słuchania muzyki, najprawdopodobniej masz silniejsze i bardziej intensywne emocje.

Dodatkowo te odczucia mogą być powiązane ze wspomnieniami związanymi z określonym utworem, które nie mogą być kontrolowane w warunkach laboratoryjnych.

Tak jak ten utworek 😉

 

Choć badanie było niewielkie, Sachs prowadzi obecnie dalsze badania, które będą sprawdzać aktywność mózgów podczas słuchania piosenek, które rejestrują pewne reakcje.

W ten sposób ma nadzieję dowiedzieć się, co neurologicznie powoduje te reakcje i może rzeczywiście dotknąć leczenia zaburzeń psychicznych.

„Depresja powoduje niemożność doświadczania przyjemności codziennych rzeczy. Możesz wykorzystać muzykę z terapeutą do zbadania uczuć”

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz