Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że podczas słuchania jakiegoś kawałka, wszystkie Twoje włosy na ramieniu stanęły ?

Doświadczanie wrażeń, takich jak gęsia skórka  podczas słuchania muzyki jest dość rzadkie i niepowtarzalne.

Matthew Sachs, absolwent Harvardu, w ubiegłym roku badał osoby, które czuły dreszcze z powodu muzyki, aby zobaczyć, w jaki sposób to uczucie zostało wywołane.

W badaniu brało udział 20-stu uczniów, z których 10 przyznało się do doświadczania wyżej wspomnianych uczuć w odniesieniu do muzyki, a drugie 10 nie, dlatego wszystkie osoby miały wykonane skanowanie mózgu.

Odkrył, że Ci, którzy odczuli emocjonalne i fizyczne przywiązanie do muzyki, mają różne struktury mózgowe niż te osoby, którym się to nie udało.

 Badania wykazały, że mają gęstszą objętość włókien, które łączą ich korę słuchową i obszary emitujące emocje, co oznacza, że ​​mogą komunikować się lepiej. 

Odkrycia Sachs’a zostały opublikowane w Oxford Academic, ale cytowane są przez Neuroscience  jako:

„Chodzi o to, że więcej włókien i zwiększona efektywność pomiędzy dwoma regionami oznacza, że ​​masz między nimi większą wydajność.”

Oznacza to, że jeśli czujesz dreszcze podczas słuchania muzyki, najprawdopodobniej masz silniejsze i bardziej intensywne emocje.

Dodatkowo te odczucia mogą być powiązane ze wspomnieniami związanymi z określonym utworem, które nie mogą być kontrolowane w warunkach laboratoryjnych.

Tak jak ten utworek 😉

 

Choć badanie było niewielkie, Sachs prowadzi obecnie dalsze badania, które będą sprawdzać aktywność mózgów podczas słuchania piosenek, które rejestrują pewne reakcje.

W ten sposób ma nadzieję dowiedzieć się, co neurologicznie powoduje te reakcje i może rzeczywiście dotknąć leczenia zaburzeń psychicznych.

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja
Warto przeczytać  MUSISZ TO POZNAĆ! ROŻNICA MIĘDZY ZAWAŁEM, ZATRZYMANIEM KRĄŻENIA A UDAREM MÓZGU!

Depresja powoduje niemożność doświadczania przyjemności codziennych rzeczy. Możesz wykorzystać muzykę z terapeutą do zbadania uczuć”

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA