Organy człowieka, które można zregenerować poprzez odpowiednie odżywianie. Na bazie licznych obserwacji i badań naukowcy dochodzą do wniosku , że [su_highlight background=”#ffd512″]stan naszego organizmu to nieustanna regeneracja[/su_highlight] . W okresie choroby procesy regeneracyjne są jednak przezwyciężane przez procesy chorobowe – zwyrodnieniowe. W tym miejscu medycyna może zrealizować swój najważniejszy i najszlachetniejszy cel , przywracając organizmowi równowagę dzięki żywności, ziołom, składnikom odżywczym.

Wstęp

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Pomimo patrzenia z niedowierzaniem dużej części środowisk medycyny konwencjonalnej na efekty przywracania zdrowia naturalnymi sposobami w ciągu ostatnich kilku lat zebrano serię niezwykłych badań na ten temat.

W wyniku tych badań udowodniono , że 5 organów człowieka można zregenerować ze stanu chorobowego poprzez odpowiednie odżywianie czy stosownie odpowiednich ziół i składników odżywczych.

Regeneracja nerwów

W rzeczywistości istnieje szeroki zakres naturalnych związków o udowodnionych efektach regeneracji nerwów.

Na przykład badanie z 2010 r. opublikowane w czasopiśmie ” Rejuvenation Research” [su_highlight background=”#ffd512″]wykazało, że kombinacja borówki, zielonej herbaty i karnozyny ma działanie neurotogenne (tj. wspomagające regenerację neuronów) [/su_highlight]i efekty regeneracji komórek macierzystych w chorobach neurodegradacyjnych.

Inne badane substancje neurotogenne obejmują:

 1. Kurkuminę
 2. Lion’s Mane grzyb
 3. Apigenina (związek w warzywach takich jak seler)
 4. Jagody
 5. Żeń-szeń
 6. Huperzine
 7. Natto
 8. Szałwia czerwona
 9. Resweratrol
 10. Mleczko pszczele
 11. Teanina
 12. Ashwaganda
 13. Kawa ( trigonellina )

Istnieje inna klasa substancji uzdrawiających nerwy, znanych jako związki mielinizujące , które stymulują naprawę osłonki ochronnej wokół aksonu neuronów zwanych mieliną i która jest często uszkadzana w uszkodzeniach neurologicznych lub dysfunkcjach, szczególnie w przypadku auto immunologii i szczepionek. – wywołane zaburzenia demielinizacji .

Należy również zauważyć, że [su_highlight background=”#ffd512″]nawet muzyka i zakochiwanie się zostały zbadane pod kątem możliwej stymulacji neurogenezy, [/su_highlight]regeneracji lub naprawy neuronów, co wskazuje, że medycyna regeneracyjna niekoniecznie wymaga połknięcia czegokolwiek; raczej, szeroki zakres działań terapeutycznych może być również zastosowany w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

https://motywatordietetyczny.pl/2016/09/tauryna-aminokwas-ktory-przyczynia-sie-do-powstawania-nowych-komorek-mozgowych/

Regeneracja wątroby

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Okazało się, że Glycyrrhizin , związek występujący w lukrecji, i który ostatnio opisaliśmy jako silny środek przeciwko wirusowi SARS , [su_highlight background=”#ffd512″]stymuluje regenerację masy wątroby i funkcjonuje w zwierzęcym modelu hepatektomii.[/su_highlight]

Inne substancje regenerujące wątrobę obejmują:

 1. Carvacrol (lotny związek w oregano)
 2. Kurkumina
 3. Żeń-szeń koreański
 4. Aspalat prosty
 5. Witamina E

Trzustka

Trzustka człowieka. 1: głowa trzustki, 2: wyrostek haczykowaty, 3: wcięcie trzustki, 4: trzon t., 5: powierzchnia przednia t., 6: powierzchnia wewnętrzna t., 7: powierzchnia górna t., 8: brzeg przedni t., 9: brzeg wewnętrzny t., 10: guz sieciowy, 11: ogon t., 12: dwunastnica.

 
Niestety, społeczność medyczna nie wykorzystuje jeszcze potencjału odwracania cukrzycy przez związki naturalne. Podczas gdy kosztowne terapie komórkami macierzystymi, przeszczepy komórek wysp trzustkowych i szereg leków syntetycznych w rozwoju są przedmiotem badań wartych miliardy dolarów. Poniższe związki zostały wykazane eksperymentalnie w celu regeneracji komórek beta trzustki, które są niszczone w cukrzycy insulino zależnej i które po przywróceniu mogą (przynajmniej teoretycznie) przywrócić zdrowie pacjenta do punktu, w którym nie są już potrzebna insulina z zewnątrz.

Produkty poprawiające pracę trzustki :

 1. Gurmar („niszczyciel cukru”)
 2. Czarnuszka siewna („czarny kminek”)
 3. Witamina D
 4. Kurkumina (z przyprawy kurkumy)
 5. Arginina
 6.  Awokado
 7. Berberyna (znaleziona w gorzkich ziołach, takich jak Goldenseal i Berberys)
 8. Gorzki melon
 9. Burak liściowy
 10. Jedwab kukurydziany
 11. Stevia
 12. Sulforafan (szczególnie skoncentrowany w kiełkach brokułów)

Vademecum insulinooporności – Jak opanować odkładanie tłuszczu ? Dieta, Badania, Trening

Regeneracja hormonalna

Polepszenie zdolność gruczołów dokrewnych do wydzielania optymalnej ilości hormonów [su_highlight background=”#ffd512″](Słowo optymalne jest w tym przypadku kluczowe, potrafią zarówno podnieść jak i obniżyć poziom kluczowych hormonów, więcej w dalszej części artykułu )[/su_highlight] ,  istnieją substancje, które naprawdę regenerują hormony, które uległy degradacji (poprzez emisję elektronów) do potencjalnie rakotwórczych metabolitów .

Jedną z tych substancji jest witamina C . Potężny nośnik elektronów, ta witamina ma zdolność dostarczania elektronów do wskrzeszenia formy i funkcji estradiolu (estrogenu, E2), progesteronu, testosteronu, na przykład. W połączeniu z żywnością, która jest w stanie wspierać funkcję gruczołów , takich jak jajniki, witamina C może stanowić doskonałe uzupełnienie lub alternatywę hormonalnej terapii zastępczej.

Hormonalna kontrola wagi – sprawdzone sposoby

Regeneracja komórek serca

Nie tak dawno temu wierzono, że tkanka serca jest wyjątkowo niezdolna do regeneracji. Nowa, ale szybko rosnąca liczba badań eksperymentalnych wskazuje obecnie, że jest to po prostu nieprawda, a istnieje klasa związków regenerujących tkanki serca. Substancje te są w stanie stymulować tworzenie sercowych komórek progenitorowych, które mogą różnicować się w zdrową tkankę sercową i obejmują one:

 1. Resweratrol
 2. Żeń-szeń syberyjski (Eleuthero)
 3. Wyciąg z czerwonego wina
 4.  Geum Japonicum
 5. N-acetylocysteina jaskrawe owoce

Innym niezwykłym przykładem regeneracji komórek serca jest tzw.[su_highlight background=”#ffd512″] płodowy transport komórek macierzystych przez łożysko.[/su_highlight] W ostatnim artykule omówiliśmy niesamowity proces znany jako „ mikrochimeryzm płodowy „, dzięki któremu płód wnosi komórki macierzyste do matki, które są zdolne do regeneracji jej uszkodzonych komórek serca i prawdopodobnie szerokiego zakresu innych typów komórek.

Stosuj te produkty codziennie a odbudujesz zdrowie i serce

badania :

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2707514/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23594708

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25232147

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9013745

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2430504/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15314628

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8826972

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19509109

http://www.ncbinlm.nih.gov/pubmed/24940305

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18086903

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15531540

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25594166

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15558991

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15070958

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15070958

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3964739/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2342128

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21814301

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20586644