Czy wiesz, że … że picie wody natychmiast po przebudzeniu może mieć niesamowite efekty terapeutyczne przy wielu problemach zdrowotnych, od bólu, przez astmę, aż po raka? Ta niezwykła terapia wodą pochodzi ze starożytnej medycynie ajurwedyjskiej. Od dawna wiadomo, że picie wody na czczo oczyszcza organizm, a szczególnie jelita, co sprawia, że organizm jest w stanie lepiej wchłonąć składniki odżywcze z pożywienia.

W1970 roku, teraz już słynny dr Fereydoon Batmanghelidj, ponownie odkrył tę starożytną wiedzę i poświęcił życie badaniom, czy woda (a dokładnie terapia wodą) może naturalnie wyleczyć nas z chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, zapalenie stawów, astma, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca i migrena. W swojej książce pt. „Twoje ciało domaga się wody” pisze:

„(…)Sygnały pragnienia są błędnie interpretowane jako ból i traktujemy lekami, które wyciszają objawy zamiast leczyć problem. Ponieważ odwodnienie powoduje utratę niektórych funkcji, sygnały dawane przez „regulatory” systemu dystrybucji wody w przypadkach poważnego odwodnienia są interpretowane [przez medycynę] jako wskaźniki stanów chorobowych.

Odkryłem, że histamina jest ważnym chemicznym „posłańcem” w mózgu. Histamina pełni w organizmie ważną funkcję, o której się nie wspomina w podręcznikach medycznych – jest odpowiedzialna za pobór wody i zarządzanie „suszą” w organizmie. Jest mniej aktywna, gdy ciało jest nawodnione, a staje się aktywna w miarę nadmiernej utraty wody.

Uciszanie objawów odwodnienia za pomocą leków przypomina wyłączanie światła na desce rozdzielczej sygnalizujące przegrzanie samochodu.

Każda funkcja w organizmie jest regulowana przez wodę i zależy od wody. Woda musi dostarczyć istotne elementy (tlen, hormony i przekaz informacji chemicznych) do wszystkich części ciała. Bez wystarczającej jej ilości i jednakowego nawodnienia niektóre z bardziej odległych części organizmu nie otrzymają tego, co powinno do nich dotrzeć.(…)”

 

Według dr Batmanghelidj, wysyłane przez ciało sygnały pragnienia często mylone z objawami innych chorób. Jeżeli stawisz czoło chronicznemu odwodnieniu, być może będziesz w stanie uniknąć inwazyjnych metod leczenia i leków

Terapia wodą:

  1. Zaraz po przebudzeniu wypij szklankę wody wolnej od fluoru (woda z kranu może się nie nadać). Trzeba to zrobić po przebudzeniu i na „pusty żołądek”.
  2. Po wypiciu wody nie jedz i nie pij przez 45 minut.
  3. Pij wodę pół godziny przed posiłkami i 2 godziny po każdym posiłku.

Według Japońskiego Towarzystwa Medycznego, metoda ta po 10 dniach ulecza zaparcia i niektóre problemy żołądkowe, a po 30 dniach obniża wysokie ciśnienie krwi.

 Pamiętaj o piciu wody zaraz po przebudzeniu i nie zapominaj o 8 szklankach dziennie. Oto kilka twardych faktów o korzyściach płynących z picia wody na czczo:

  • podkręca metabolizm
  • nawadnia odwodniony po nocy organizm
  • wypłukuje toksyny
  • dba o nawodnienie tkanki mózgowej
  • redukuje nadmierny apetyt
  • podnosi odporność