Według Centers for Disease Control and Prevention  czarna pleśń  jest dość powszechna w domach, szczególnie w wilgotnych miejscach, często na ścianach i prysznicach.  Wilgoć w połączeniu z ciepłem  w każdym środowisku jest głównym prowokatorem pojawienia się czarnej pleśni. Możesz pomóc swojemu ciału, jeśli ma z nią kontakt, a nawet naturalnymi metodami pozbyć się jej z domu!

Czarna pleśń Stachybotrys chartarum lub Stachybotrys atra może być koloru czarnego, zielonkawego i ciemnoszarego. Posiada charakterystyczny  stęchły zapach . Pleśń może rosnąć i rozwijać się w  każdym sezonie , wewnątrz lub na zewnątrz, w ciepłych i wilgotnych środowiskach i rozprzestrzenia się jak dziki ogień.

 

Objawy wynikające z narażenia na czarną pleśń:
 • bóle głowy
 • chroniczne zmęczenie
 • gorączka
 • podrażnienie oczu
 • kichanie
 • wysypki
 • podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, nosa i gardła
 • przewlekły kaszel
Jeśli występują u Ciebie objawy zatrucia czarną pleśnią, sięgnij po naturalne metody przeciw niej:
 1. Określ źródło wilgoci i zlikwiduj je.
 2. Wyrzuć spleśniałe przedmioty.
 3. Zredukuj cukier w diecie.
 4. Zastosuj środki, których pleśń nie lubi:

Surowy czosnek: ma niesamowite zdolności przeciwgrzybicze, jest tym, co potrzebuje Twój organizm, w momencie gdy został wystawiony na czarną pleśń. Czosnek pomaga zabić grzyby, pleśnie i drożdże. W przypadku na ekspozycje na pleśń zaleca się dwa do czterech gramów czosnku dziennie, lub 600 mg na 900 mg czosnku w tabletkach na dobę.

Znalezione obrazy dla zapytania garlic

Węgiel aktywowany: ma silne działanie oczyszczające. Wychwytuje toksyny obecne w organizmie, co wzmaga ich wypłukiwanie i minimalizuje absorpcje do tkanek

Chlorofil:chroni DNA przed uszkodzeniami spowodowanymi przez toksyny. Ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Chlorofil obecny jest zwłaszcza w ciemnozielonych liściach, a chlorella spirulina i fitoplankton to najlepsze jego źródła dostępne w różnych formach suplementu.

Znalezione obrazy dla zapytania chlorophyll

Olejek z drzewa herbacianego: jest naturalną alternatywą dla skutecznego przeciw pleśniom ale zarazem drażniącego wybielacza. Wystarczy że do spryskiwacza z dwoma kubkami wody wodą dodasz 2 łyżeczki olejku herbacianego i spryskasz zaatakowane pleśnią powierzchnie.

Warto przeczytać  Niska zawartość soli, żywność organiczna, niska zawartość tłuszczu lub wzbogacenie w witaminy i minerały - to liczy się dla konsumentów

Soda oczyszczona: jest kolejnym naturalną substancją przeciw pleśni. Zmieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej z dwoma kubkami wody w butelce ze sprayem. Dobrze wymieszaj, następnie spryskaj spleśniałe obszary i wyszoruj szczotką. Spłucz powierzchnię i spryskaj ponownie. Tym razem po prostu pozostaw do wyschnięcia.

Ocet: jest kolejną propozycją jako spryskiwacz likwidujący pleśń. Wystarczy, że spryskasz narażone powierzchnie roztworem octu i wody destylowanej. Mimo, iż ma nieprzyjemny zapach, jest bardzo skuteczny.

 

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA