Według Centers for Disease Control and Prevention [su_highlight background=”#f70f13″]czarna pleśń[/su_highlight] jest dość powszechna w domach, szczególnie w wilgotnych miejscach, często na ścianach i prysznicach. [su_highlight background=”#f70f13″]Wilgoć w połączeniu z ciepłem[/su_highlight] w każdym środowisku jest głównym prowokatorem pojawienia się czarnej pleśni. Możesz pomóc swojemu ciału, jeśli ma z nią kontakt, a nawet naturalnymi metodami pozbyć się jej z domu!

Czarna pleśń Stachybotrys chartarum lub Stachybotrys atra może być koloru czarnego, zielonkawego i ciemnoszarego. Posiada charakterystyczny [su_highlight background=”#f70f13″]stęchły zapach[/su_highlight]. Pleśń może rosnąć i rozwijać się w [su_highlight background=”#f70f13″]każdym sezonie[/su_highlight], wewnątrz lub na zewnątrz, w ciepłych i wilgotnych środowiskach i rozprzestrzenia się jak dziki ogień.

 

[su_icon icon=”http://motywatordietetyczny.pl/wp-content/uploads/2016/12/Zrzut-ekranu-2016-12-27-o-14.23.04.png” background=”#3ba5d6″ color=”#fefefe” text_color=”#558ce5″ size=”16″ text_size=”22″]Objawy wynikające z narażenia na czarną pleśń:[/su_icon] [su_icon icon=”http://motywatordietetyczny.pl/wp-content/uploads/2016/12/Zrzut-ekranu-2016-12-27-o-14.23.04.png” background=”#3ba5d6″ color=”#fefefe” text_color=”#558ce5″ size=”16″ text_size=”22″]Jeśli występują u Ciebie objawy zatrucia czarną pleśnią, sięgnij po naturalne metody przeciw niej:[/su_icon]
  1. Określ źródło wilgoci i zlikwiduj je.
  2. Wyrzuć spleśniałe przedmioty.
  3. Zredukuj cukier w diecie.
  4. Zastosuj środki, których pleśń nie lubi:

Surowy czosnekma niesamowite zdolności przeciwgrzybicze, jest tym, co potrzebuje Twój organizm, w momencie gdy został wystawiony na czarną pleśń. Czosnek pomaga zabić grzyby, pleśnie i drożdże. W przypadku na ekspozycje na pleśń zaleca się dwa do czterech gramów czosnku dziennie, lub 600 mg na 900 mg czosnku w tabletkach na dobę.

Znalezione obrazy dla zapytania garlic

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Węgiel aktywowany: ma silne działanie oczyszczające. Wychwytuje toksyny obecne w organizmie, co wzmaga ich wypłukiwanie i minimalizuje absorpcje do tkanek

Chlorofil:chroni DNA przed uszkodzeniami spowodowanymi przez toksyny. Ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Chlorofil obecny jest zwłaszcza w ciemnozielonych liściach, a chlorella spirulina i fitoplankton to najlepsze jego źródła dostępne w różnych formach suplementu.

Znalezione obrazy dla zapytania chlorophyll

Olejek z drzewa herbacianego: jest naturalną alternatywą dla skutecznego przeciw pleśniom ale zarazem drażniącego wybielacza. Wystarczy że do spryskiwacza z dwoma kubkami wody wodą dodasz 2 łyżeczki olejku herbacianego i spryskasz zaatakowane pleśnią powierzchnie.

Soda oczyszczona: jest kolejnym naturalną substancją przeciw pleśni. Zmieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej z dwoma kubkami wody w butelce ze sprayem. Dobrze wymieszaj, następnie spryskaj spleśniałe obszary i wyszoruj szczotką. Spłucz powierzchnię i spryskaj ponownie. Tym razem po prostu pozostaw do wyschnięcia.

Ocet: jest kolejną propozycją jako spryskiwacz likwidujący pleśń. Wystarczy, że spryskasz narażone powierzchnie roztworem octu i wody destylowanej. Mimo, iż ma nieprzyjemny zapach, jest bardzo skuteczny.