Opuchnięte nogi to dość nieprzyjemny stan, który może zakłócać życie codzienne. Może on być spowodowany przez wiele czynników, takich jak słabe krążenie krwi, przyrost masy ciała, cykl miesiączkowy u kobiet, niezdrowa dieta i ciąża, ale również od czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, zmiany temperatury, upały i długotrwałej pozycji stojącej która wpływa na nadmierne gromadzenie płynów w naszym organizmie ku dołowi.

Opuchnięte nogi są dość bolesne i sprawiają dyskomfort. Aby zmniejszyć obrzęk, należy położyć się i podnieść nogi do wysokości około 30 cm.

Jest to szybkie i łagodne, tymczasowe rozwiązanie tego problemu, ale w tym poście, możecie poznać naturalny sposób, na to w jaki sposób całkowicie usunąć nadmiar płynów z organizmu, a tym samym zmniejszyć obrzęk nóg.

Rozwiązaniem na opuchnięte nogi jest herbata z pietruszki. Ten naturalny środek moczopędny zapewnia wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. W 2002 roku w „Journal of Etnofarmacology” opublikowano badanie, które potwierdza jej właściwości moczopędne, dzięki swojej zdolności do hamowania pomp jonowych potasu i sodu , a także stymulowania osmozy i przepływu moczu

W przeciwieństwie do innych leków moczopędnych, które powodują obniżenie poziomu potasu, pietruszka jest naładowana tym pierwiastkiem. Zamiast tego, poprawia ogólną wydajność organizmu. Oznacza to, że można podnieść zalecaną dzienną ilość zażywania pietruszki nie odczuwając żadnych skutków ubocznych.

„Moczopędne i hipotensyjne działanie wodnego ekstraktu z nasion pietruszki” to brazylijskie badania z 2009r, które potwierdziły także potencjał pietruszki, na zwiększenie przepływu moczu i regulację ciśnienia krwi, w tym samym czasie

Dr John R. Christopher jest jednym z najbardziej doświadczonych zielarzy amerykańskich, mówi on, że zalecana dzienna ilość surowej pietruszki, nasion pietruszki lub herbaty w leczeniu obrzęków, jest to 64 uncje (2 litry). Dla wykorzystania pełnego potencjału właściwości tej rośliny, należy stosować całe surowe i organiczne zioła wraz z korzeniami i liśćmi, które posiadają niezwykłe właściwości lecznicze.

Jak przygotować herbatę pietruszki?

Do 500 ml przegotowanej wody, dodać pięć łyżek świeżo i drobno posiekanej natki pietruszki i korzenie. Gotować przez kolejne pięć minut. tea cool for about 20 minutes, and strain. „>Następnie, odstawić aż napar ostygnie na około 20 minut i przecedzić.

Jak używać?

Spożywać herbatkę 3 razy dziennie, a obrzęki nóg powinny zniknąć w ciągu kilku dni.