Twarz jest bardzo ważna, więc nic dziwnego, że mamy taki nadmiar produktów do wyboru – w tym naszych naturalnych produktów spożywczych ze sklepów spożywczych. W efekcie jest to dość skomplikowany wybór, również ze wszystkich wyborów dokonywanych na rynku. if you haven’t tried vitamin C, such as a DIY Vitamin C Serum for the Face, you may be missing out some big skin benefits. „>Ale jeśli nie próbowałaś witaminy C, polecam Serum do twarzy z jej zawartością, może przynieść wielkie korzyści Twojej skórze.

Chociaż wiemy, że jedzenie bogatej w witaminę C żywności, takich jak owoce cytrusowe, jagody i ciemnozielone rośliny liściaste (takich jak jarmuż) na pewno może wyleczyć wnętrze ciała, to, stosując witaminę C jako część swojego codziennego schematu pielęgnacji skóry można zdziałać cuda! Witamina C zapewnia naprawę i wzrost tkanki skórnej. Zawiera również niesamowite i silne przeciwutleniacze, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Jak Witamina C działa na młodą skórę

Witamina C jest jednym z niezwykłych i naturalnie występujących przeciwutleniaczy w naturze. Chociaż rośliny mogą syntetyzować witaminę C w użytecznej formie, nasz organizm nie może dlatego, że brakuje enzymu L-glukono-gamma oksydazy lakton, który jest niezbędny do syntezy witaminy C.

Dlatego musimy dostarczać naszą witaminę C z owoców cytrusowych, truskawek, malin, papai i warzyw, takich jak zielone warzywa i brokuły. Żeglarze wiedzieli o tym, posiadając pokarmy bogate w witaminę C w trakcie podróży, aby pomagały im uniknąć szkorbutu i innych chorób. Jedzenie formy witaminy C zawartej w pożywieniu jest zdecydowanie kluczową w dobrym zdrowiu i urodzie.

3 Korzyści ze stosowania Serum z witaminą C

1. Zapobiega powstawaniu zmian wynikających z fotostarzenia

Ponieważ witamina C jest silnym antyoksydantem, jest doskonałym rozwiązaniem w leczeniu i zapobieganiu skutkom fotostarzenia. W badaniu 19 pacjentów w wieku od 36 do 72 lat, którzy mieli fototypy skóry wg Fitzpatrick`a typy skóry I, II i III, łagodne do umiarkowanych uszkodzeń słonecznych skóry twarzy. Badania wykazały znaczną poprawę o około 68-74 procent poprawy w skórze po trzech miesiącach zastosowania kwasu askorbinowego. Przegląd wykazał znaczną poprawę w drobnych zmarszczkach, teksturze i tonie skóry- uszkodzenie słoneczne skóry.

2. Zmniejsza przebarwienia

Choć przebarwienie jest stosunkowo nieszkodliwe, może powodować te nieestetyczne ciemne plamy na skórze, zwłaszcza twarzy i rękach. Zasadniczo, plamy na skórze pojawiają się ciemniejsze. Dzieje się tak, gdy występuje nadmiar melaniny, która tworzy osady na skórze.
age or “liver” spots.”>Być może słyszeliście, że zależy to od wieku czy o „wątrobowych” plamach na skórze. Są to widoczne ślady przebarwień i zazwyczaj spowodowane przez uszkodzenia spowodowane ekspozycją na słońce. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga rozjaśnić skórę przez co nazywa się ją inhibitorem tyrozynazy. Te małe inhibitory pomagają zapobiegać rozwojowi nadmiernej ilości melaniny.

3. Zapewnia Trwałe wsparcie dla kolagenu

Witamina C pomaga w rozwijaniu zdrowego kolagenu poprzez połączenie sił z niektórymi enzymami, które są odpowiedzialne za skuteczność cząsteczek kolagenowych. Jako takie połączenie pomaga zapewnić wsparcie dla tkanki plus gojenia ran i plam na skórze.

Ponadto, witamina C odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu, przez zwiększenie ekspresji genu kolagenu  i ogólną regulację syntezy kolagenu. Szkorbut, jak wspomniano powyżej, pojawia się z powodu zaburzenia syntezy kolagenu – albo na skutek zbyt małej ilości witaminy C.

Domowe Serum z Witaminą C

 Serum do twarzy z Witaminą C
Całkowity czas: 10 minut
Dla ilu osób: około 1,5 uncji

Składniki:

1 łyżeczka wolnej od GMO witaminy C w proszku
1 łyżeczka filtrowanej wody lub woda oczyszczona
1 ½ łyżki żel aloe vera
⅛ łyżeczki oleju witamina E
5 kropli olejku kadzidła


Korzystając z małej miseczki i trzepaczki wymieszaj proszek witaminy C z wodą filtrowaną. Jak wspomniano, witamina C pomaga rozjaśnić skórę i zapewnia bardziej młodzieńczy wygląd. Pomoże usunąć plamy starcze i poprawić elastyczność!

Teraz dodać aloes i wymieszać ponownie. Aloes jest od dawna znany ze swoich niezwykłych korzyści dla skóry. W rzeczywistości, starożytni Egipcjanie nazywali go „rośliną nieśmiertelności”. Dziś to wciąż stosowana roślina w leczeniu różnych chorób skóry, rany i oparzenia, a nawet egzemy i łuszczycy.

Po dodaniu aloesu, dodać olej, witaminę E i olejek kadzidła. Podobnie jak witamina C, witamina E jest przeciwutleniaczem. W połączeniu z witaminą C i reszty z tych składników,  staje się jeszcze bardziej skuteczna! National Institutes of Health  Urząd suplementów diety (ODS) opisał proces neutralizowania wolnych rodników za pomocą witaminy E. Te wolne rodniki mogą powodować uszkodzenie komórek i może nawet dojść do ryzyka chorób układu krążenia i nowotworów. ODS wyjaśnia, że korzyści przeciwzapalne które posiada witamina E mogą hamować agregację płytek krwi i stanowią impuls dla układu odpornościowego.

Kadzidło jest jednym z moich ulubionym olejków eterycznych. Składnik ten wieńczy to niesamowite Serum do twarzy ze względu na swoje właściwości ponadczasowe. Może pomóc zmniejszyć trądzik, a nawet wyeliminować czy zapobiec zmarszczkom, szczególnie w tych miejscach, gdzie skóra zwiotczała tuż powyżej linii żuchwy i pod oczami!

Teraz,kiedy wszystkie składniki są wymieszane,przy użyciu lejka, przelać płyn do ciemnej butelki. Najlepiej jest trzymać go z dala od jasnego światła i słońca. Korzystanie z butelki w kolorze ciemnego bursztynu może pomóc, można przechowywać w lodówce do dwóch tygodni.

Najlepszym sposobem, aby skorzystać z serum  do twarzy jest po prostu nakładanie go przed snem. Umyj twarz, a następnie użyj toniku z wodą różaną. Pozostaw do wyschnięcia twarzy, a następnie upewnij się, aby delikatnie wstrząsnąć butelką z serum bezpośrednio przed użyciem i nałóż niewielką ilość serum z Witaminą C. Ponownie, pozostaw do wyschnięcia i nałóż krem do twarzy.

Uwaga:  Serum należy stosować tylko w nocy, aby unikać ekspozycji na słońce. Upewnij się, aby oczyścić skórę następnego dnia rano przed nałożeniem makijażu i ochrony przeciwsłonecznej.

Wyniki są zwykle widoczne w ciągu kilku tygodni do 3 miesięcy.