Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dużo kurzu wdychamy. W czasie naszej pracy, podczas sprzątania czy prostu odpoczynku jesteśmy narażeni na różnego rodzaju toksyny i pleśnie, które mają szkodliwy wpływ na nasze drogi oddechowe. Wiele osób już cierpi z powodu powikłań w układzie oddechowym, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP )

Szacuje się, że w Europie POChP jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów a astma dotyka milionów Amerykanów.

Spróbujmy zadbać o nasz układ oddechowy. Zwróćmy się do ziół, które w sposób naturalny oczyszczają i pielęgnują płuca oraz pomagają łatwiej oddychać.

Oto 5 najlepszych ziół, które pomogą oczyścić płuca:

Oregano

Oregano zawiera karwakrol i kwas rozmarynowy – związki, które działają na zmniejszenie histaminy i polepszają przepływ powietrza przez przewody nosowe. Jest to też naturalny lek zmniejszający przekrwienie. Jak wiemy można je stosować jako przyprawa do naszych codziennych potraw.

Mięta pieprzowa

Mentol obecny w mięcie pieprzowej pomaga zrelaksować mięśnie dróg oddechowych. Łagodzi trudności w oddychaniu i działa również jako lek przeciwhistaminowy, rozluźnia zatory.

Miodunka

Ozdobna roślina o właściwościach leczniczych. Miodunka ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne. Badania wykazały, że w porównaniu do 20 różnych ekstraktów roślinnych, miodunka ma jedną z największych zdolności przeciwutleniających. Jej kwasy są uważane za bardzo skuteczne w ochronie płuc. Miodunka wspomaga prawidłowe funkcjonowanie klatki piersiowej i posiada właściwości wykrztuśne

Eukaliptus

Wiele kultur cieszy się korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z eukaliptusa od lat. Zioło to ma zdolność do zmniejszenia podrażnienia gardła i oczyszczenia zatok. Jednym z kluczowych jest tutaj związek zwany cyneolem, który jest odpowiedzialny za te kojące cechy. Jest to pomocne zioło, które znacznie ułatwia oddychanie.

Warto przeczytać  9 HOLISTYCZNYCH ŚRODKÓW NA CHOROBY TARCZYCY
Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 

Oman wielki

Dosyć nieznana roślina. Reklamowana jako idealne rozwiązanie, aby oczyścić płuca i pomóc pozbyć się śluzu. Korzeń omana zawiera inulinę, która zmniejsza wydzielinę z oskrzeli i pomaga w zapaleniu oskrzeli. Eksperci zalecają oman w celu łagodzenia duszności – jest szczególnie pomocny dla osób z astmą.

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA