Pół szklanki soku z cytryny dziennie ochroni twoje nerki przed …

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jeśli chodzi o nerki najważniejszą sprawą jest chyba taka dbałość o zdrowie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań lub wręcz nie dopuścić do chorób, które są obciążeniem dla nerek.

Aby uniknąć kamieni nerkowych, trzeba wiedzieć, co mogło spowodować ich rozwój. Kamienie nerkowe w układzie moczowym powstają na skutek krystalizowania się minerałów i ich soli.
Przyczyną ich powstawania jest odkładanie się złogów w nerkach lub pęcherzu moczowym.
Kamienie nerkowe są efektem wysokiego poziomu wapnia, szczawianów i fosforu w moczu.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

___________________________________________

Najlepszym sposobem zapobiegania kamieniom nerkowym jest kontrola ilości pitej wody. Codzienne picie dużej ilości wody pozwoli nam uniknąć stanu odwodnienia.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać mocz rozcieńczony i w ten sposób unikać produktów odpadowych z których tworzą się kamienie nerkowe.

Jak kwas cytrynowy chroni przed kamieniami nerkowymi?

Kwas cytrynowy hamuje powstawanie kamieni i przyczynia się do rozpadu małych kamieni, które zaczynają się tworzyć. Im więcej kwasu cytrynowego w moczu, tym bardziej chroniony jesteś przed tworzeniem nowych kamieni nerkowych.

Farmakologiczne dawki kwasu cytrynowego, określone jak cytrynian potasu, są skuteczne w leczeniu kamieni. Jednakże leczenie może być kosztowne i wymaga aż 12 tabletek na dobę.

Zamiast tego wypróbuj naturalny kwas pochodzący z cytryn lub limonek.

Pół szklanki czystego soku z cytryny dziennie lub 4 szklanki przygotowanej lemoniady z cytryn

zapewni organizmowi taką samą ilość kwasu cytrynowego co leczenie farmakologiczne.

Rozpuść ¼ szklanki soku z cytryny w ¾ szklanki wody i pij dwa razy dziennie – raz rano i raz wieczorem.

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Uwaga: Jak zawsze, należy skonsultować się ze swoim lekarzem o swoich specyficznych potrzebach zdrowotnych.

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz