Pół szklanki soku z cytryny dziennie ochroni twoje nerki przed …

Podziel się ze znajomymi :)
 • 62
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  62
  Shares
Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Jeśli chodzi o nerki najważniejszą sprawą jest chyba taka dbałość o zdrowie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań lub wręcz nie dopuścić do chorób, które są obciążeniem dla nerek.

Aby uniknąć kamieni nerkowych, trzeba wiedzieć, co mogło spowodować ich rozwój. Kamienie nerkowe w układzie moczowym powstają na skutek krystalizowania się minerałów i ich soli.
Przyczyną ich powstawania jest odkładanie się złogów w nerkach lub pęcherzu moczowym.
Kamienie nerkowe są efektem wysokiego poziomu wapnia, szczawianów i fosforu w moczu.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

___________________________________________

Najlepszym sposobem zapobiegania kamieniom nerkowym jest kontrola ilości pitej wody. Codzienne picie dużej ilości wody pozwoli nam uniknąć stanu odwodnienia.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać mocz rozcieńczony i w ten sposób unikać produktów odpadowych z których tworzą się kamienie nerkowe.

Jak kwas cytrynowy chroni przed kamieniami nerkowymi?

Kwas cytrynowy hamuje powstawanie kamieni i przyczynia się do rozpadu małych kamieni, które zaczynają się tworzyć. Im więcej kwasu cytrynowego w moczu, tym bardziej chroniony jesteś przed tworzeniem nowych kamieni nerkowych.

Farmakologiczne dawki kwasu cytrynowego, określone jak cytrynian potasu, są skuteczne w leczeniu kamieni. Jednakże leczenie może być kosztowne i wymaga aż 12 tabletek na dobę.

Zamiast tego wypróbuj naturalny kwas pochodzący z cytryn lub limonek.

Pół szklanki czystego soku z cytryny dziennie lub 4 szklanki przygotowanej lemoniady z cytryn

zapewni organizmowi taką samą ilość kwasu cytrynowego co leczenie farmakologiczne.

Rozpuść ¼ szklanki soku z cytryny w ¾ szklanki wody i pij dwa razy dziennie – raz rano i raz wieczorem.

Uwaga: Jak zawsze, należy skonsultować się ze swoim lekarzem o swoich specyficznych potrzebach zdrowotnych.

 

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?


[wd_hustle id = „www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz