Ludzie z tłustą cerą często borykają się z widocznymi porami, których nienawidzą. Z tego powodu starają się uczynić swoje pory mniej widoczne poprzez ich wyciskanie.

Oczywiście, istnieje wiele produktów, które można kupić bez recepty, które zmniejszą pory i sprawią, że skóra stanie się napięta, ale również jest możliwość przygotowania własnych naturalnych środków w domu, aby rozwiązać ten problem.

Naturalne środki wymienione poniżej są bardzo skuteczne i ich pozytywną stroną jest to, że mogą być wykonane tylko z 2-3 składników.

Czego powinno się spróbować:

Woda i soda oczyszczona

Połącz 2 łyżki wody z 2 łyżkami sody oczyszczonej i dobrze wymieszaj. Następnie powstałą pastę nałóż na twarz i pozostaw do wyschnięcia na 15 minut. Po tym jak maseczka stwardnieje, spłucz zimną wodą.

Ogórek, cytryna i woda różana

Obierz ogórka, a następnie rozgnieć go na miąższ. Następnie dodaj łyżeczkę wody różanej i kilka kropli soku z cytryny. Otrzymaną mieszaninę umieść na czystej ściereczce, zawiń i połóż na twarz. Trzymaj kilkanaście minut, a na następnie przemyj zimną wodą.

Białka jaj i sok z cytryny

Ubij białka z dwóch jaj i dodaj kilka kropel soku z cytryny. Powstałą maseczkę nałóż na twarz i pozostaw do wyschnięcia na kilka minut. Następnie spłucz zmyć zimną wodą. Ta maska pomoże zmniejszyć pory, ale także pomoże usunąć martwe komórki naskórka i nadmiar sebum.

Sok pomidorowy i sok z cytryny

Zmieszaj 2 łyżki soku pomidorowego z 2-4 kroplami soku z cytryny. Nałóż mieszaninę na twarz za pomocą wacika i pozostaw na 15 minut. Następnie przemyj twarz zimną wodą.

Dzięki tym składnikom, sebum z twarzy zostanie usunięte, ponieważ działają jak środek ściągający. Również mieszanina napina skórę i zamyka pory.

Migdały i sok z limonki

Włóż kilka migdałów do miseczki, dodaj ciepłej wody i pozostaw na noc. Rano utrzyj z nich pastę i dodaj łyżeczkę soku z limonki. Maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na 30 minut. Następnie umyj twarz zimną wodą.

Sok z cytryny i ananasa

Wyciśnij sok z połowy cytryny i wymieszaj z połową szklanki soku ananasowego. Następnie namocz mieszaniną czystą szmatkę i umieść na twarz. Trzymaj przez 5 minut. Następnie zmyj twarz zimną wodą.

Enzymy zawarte w soku ananasowym pomogą oczyścić i napiąć skórę. Ponadto kwas cytrynowy ma dobre działanie ściągające.