10 ziół oczyszczających nerki

Podziel się ze znajomymi :)
 • 263
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  263
  Shares
Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Uwaga: Przed spożyciem tych ziół należy skonsultować się z lekarzem. Nie mogą one być zażywane przez osoby z chorobami nerek i innymi schorzeniami. Mogą one również wchodzić w interakcje z niektórymi lekami.

Nerki są odpowiedzialne za usuwanie toksyn i odpadów z krwi. Ponadto, uwalniają one trzy ważne hormony – erytropoetynę, reninę i kalcytriol.

Hormony te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nerki współpracują z innymi organami 24/7, regulują ciśnienie krwi, zwiększają produkcję czerwonych krwinek i syntezę witaminy D.

Nerki są narządem oczyszczającym. Aby wesprzeć tę funkcję, należy spożywać odpowiednie ilości wody, a także warzywa i owoce bogate w wodę.

Oprócz usuwania toksyn, oczyszczanie nerek może pomóc utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, a także poprawić funkcjonowanie dróg moczowych i pęcherza moczowego.

Jeśli masz takie objawy, jak uczucie zmęczenia i brak nastroju, ból w nerkach po jedzeniu, egzemę, trądzik, wysypki skórne, wzdęcia, nagły przyrost masy ciała i problemy takie jak kamienie nerkowe i częste problemy z pęcherzem lub zakażenia układu moczowego, należy podjąć odpowiednie kroki, aby móc oczyścić nerki. Proponuje zbadać morfologię krwi z następującymi markerami:
– BUN, kreatynina, mocznik, eGFR

Zdrowa dieta, ćwiczenia i odpowiednie nawodnienie organizmu są istotne dla prawidłowego funkcjonowania nerek. Można też sobie pomóc zażywając zioła, które wpływają na prawidłową pracę nerek i układu moczowego.

Oto 10 super ziół oczyszczających nerki:

 1. Pietruszka

Pietruszka jest silnym, naturalnym diuretykiem, który może oczyszczać nerki. Sprzyja zwiększonemu wydalaniu moczu, gdzie wypłukiwane są bakterie i szkodliwe związki z nerek. Pietruszka zawdzięcza swe właściwości moczopędne dwóm związkom, tj. apiol i mirystycyna.

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

Badania opublikowane w 2012 roku w Journal of Ethnopharmacology mówią, że szczury, które piły ekstrakt z nasion pietruszki, produkowały znacznie więcej moczu w okresie 24-godzinnym niż te, które piły wodę.

Aby oczyścić nerki, należy około tygodnia pić kilka filiżanek herbaty z pietruszki. 1 łyżkę rozdrobnionej świeżej pietruszki zalać wrzącą wodą. Przykryć i parzyć przez 5 minut, następnie odcedzić.

Można także przygotować napój detoksykujący przez zmieszanie ¼ szklanki soku z pietruszki, ½ szklanki wody, trochę miodu i soku z cytryny. Pić dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Można również włączyć to zioło w sałatki i inne potrawy.

Uwaga: Należy unikać spożywania dużych ilości pietruszki u kobiet w ciąży, ponieważ zawarte w natce pietruszki składniki mogą mieć negatywny wpływ na skurcze mięśni macicy.

 1. Korzeń mniszka

Według badań opublikowanych w 2009 roku w Journal of Alternative and Complementary Medicine, mniszek działa jako środek moczopędny i zwiększa produkcję moczu. Ze względu na swoje właściwości, pomaga oczyścić nerki i wątrobę. Ponadto, mniszek lekarski łagodzi retencję wody, a także łagodzi podrażnienia w układzie moczowym.

Aby oczyścić nerki, najlepiej pić 2 szklanki herbaty z mniszka dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Aby zrobić herbatę należy gotować w jednej szklance wody 2 łyżeczki suszonego korzenia mniszka lekarskiego przez 5 minut. Następnie parzyć przez około 10 minut, odcedzić i dodać trochę miodu.

Uwaga: Zioło to może reagować z niektórymi lekami, dlatego przed jego zażyciem należy skonsultować się z lekarzem.

 1. Prawoślaz

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj