1. Za mało kalorii w diecie
2. Nieuzupełnianie węglowodanów po treningu intensywnym + 90% tętna maksymalnego !
3. Niejedzenie kolacji
4. Jedzenie nieprawidłowych posiłków przed snem
5. Złe posiłki przed i po treningowe
6. Za mało kwasów tłuszczowych w diecie ( zła proporcja k.tłuszczowych nasyconych i omega 3 do 9 )
7. Fobia cholesterolowa
8. Nie mycie owoców i warzyw – Dioxyny
9. Zaburzenia trawienia spowodowane niedokwaszonym żołądkiem
10. Zbyt dużo produktów anty-żywieniowych (gluten, laktoza, kazeina) – brak, wchłaniania, zaburzona flora bakteryjna jelit.
Fermentowane produkty to prawdziwa skarbnica zdrowotnych korzyści. Kiszonki, kefir, jogurty czy kimchi od wieków stanowią…
Nasze codzienne nawyki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Niestety, wiele z nich, często niezauważalnie,…
Warzywa to nieodłączny element zdrowej diety, ale często zapominamy, jak ogromny wpływ mają na nasze…
Woda jest niezbędnym elementem codziennego funkcjonowania organizmu. Jej niedobór może prowadzić do poważnych konsekwencji, które…
Cukier jest obecny niemal wszędzie – od słodyczy po produkty, które na pierwszy rzut oka…
Zdrowie jelit odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu całego organizmu. Zaburzenia mikrobioty jelitowej mogą wpływać na…
View Comments
Dzień dobry. Dziękuję za film, bardzo dużo pożytecznych informacji! Mam tylko jedną małą uwagę: mniej więcej w połowie materiału na pewno miał Pan na myśli cukrzycę typu 2, nie 1. Cukrzyca typu 1 ma podłoże autoimmunologiczne (najprawdopodobniej) i komórki beta trzustki są trwale niszczone - przeważnie w wieku młodzieńczym. Z tej choroby nie da się wyjść. "Nabawić się" można cukrzycy typu drugiego, w której to chorobie trzustka po prostu "nie wyrabia" - np. kiedy ktoś sporo przytyje. Jest duża różnica między tymi dwoma typami. Żyję z cukrzycą typu 1 od siedemnastu lat, i nikomu tego nie życzę. Pozdrawiam serdecznie!
słuszna uwaga - tak chodziło mi o cukrzyce typu II
Bardzo lubię takie konkretne wpisy. Rewelacja. Pozdrawiam
Bardzo przydatny film. Duża garść dobrych informacji. Sama choruje na insulinooporność i kompletnie sobie z tym nie radzę :( trzeba walczyć bo stawką jest zdrowie ale mimo starań bardzo ciężko poradzić sobie z wyrzutami insuliny...
pozdrawiam wszystkich walczących o siebie ;)
A co z powszechnie panującą opinią, że po treningu powinno się się zjeść posiłek oparty a białka? A tutaj słyszę węglowodany i jestem zdziwiona...
Zgadza się aminokwasy są prawie tak ważne jak węglowodany, ludzie nauczyli się uzupełniać białko ale o węglowodanach zapominają bo się chyba ich boją ... sam nie wiem ;) Najlepiej połączyć Izolat z Glukozą. I pamiętajcie, że dieta rozdzielna w godzinach okołotreningowych rządzi się innymi zasadami i nadrzędnymi celami: połączenie węglowodanów z białkiem przyspiesza regenerację, i włącza procesy mTOR. Ja osobiści zaraz po treningu pije BCAA z dodatkową porcją Leucyny i popijam Vitargo. A jak nie mam supli to jem wołowinę z rozgotowanymi ziemniakami lub ryżem
Węglowodany nie należy uzupełniać , bzdura z tym namawianiem na celowe jedzenie węglowodanów. Człowiek jest tak skonstruowany że węglowodany w jego diecie były śladowe a nie były podstawą żywieniową. Przetwory mączne zaczęliśmy jeść z powodu biedy a nie potrzeby, czyli w średniowieczu lepiej było zjeść byle co typu mącznego niż umrzeć z głodu i był to pokarm który mógł wykarmić wówczas ludzkość. Insulinę mamy po to aby przypadkowe ilości były wykorzystane jeśli się pokażą w układzie trawienia a nie po to aby się objadać węglowodanami. Ważne jest aby uświadamiać też że węglowodany to jest pokarm dla patogenów i przy diecie węglowodanowej najpierw karmimy patogeny typu grzyby Candida a to co zostanie to dopiero wtedy jest wchłaniane do krwi i do oponki na brzuchu.Należy uświadamiać że najpierw jest zdrowie a później bicepsy, bo niestety przy Kandydozie to długo się nie potrenuje jest ona przyczyną ogromnej ilości chorób. Energia ma pochodzić ze zdrowego sposobu żywienia a nie Z bezmyślnych przekazów z mediów wspierających przemysł korporacyjny popartymi lipnymi badaniami wynajętych naukowców. Włącz myślenie Polaku.
To co w takim razie jeść na kolacje po treningu ?
"Energia ma pochodzić ze zdrowego sposobu żywienia a nie Z bezmyślnych przekazów z mediów wspierających przemysł korporacyjny popartymi lipnymi badaniami wynajętych naukowców. Włącz myślenie Polaku". Włącz myślenie.
Węglowodany pojawiły się w diecie, bo człowiek nauczył się zboża uprawiać. Jeżeli wciąż biegasz z oszczepem, zdobywając pożywienie, możesz napisać, że podstawą żywienia jest białko. Węglowodany są zdrowe. Wspieranie przemysłu korporacyjnego to zwłaszcza jedzenie mięsa i odżywek białkowych. Ważna jest zbilansowana dieta i negowanie potrzeby jednego z makroskładników świadczy o ignorancji.
jakie przykładowe posiłki powinno się w takim razie spożywać przed i po wieczornym treningu?
Z bezpiecznego źródła, lepiej jeść gorsze jedzenie ale zdrowe niż rarytasy nafaszerowane chemią czy pestycydami. Jeśli umiesz kupić cokolwiek poza Biedronką czy Lidlem albo podobnymi marketami to jedz to , wówczas zmniejszasz ryzyko problemów zdrowotnych.
"Z bezpiecznego źródła" - co to bezpieczne źródło? To, że kupuje się od "zaprzyjaźnionego rolnika" nie oznacza, że źródło jest bezpieczne, ze względu na to, co znajduje się w glebie.Nie zmniejsza się więc ryzyka problemów zdrowotnych.
wszystko to prawda, więc mam pytanie co sądzisz o diecie tłuszczowej, optymalnej?