Choć istnieje wiele istotnych powodów, aby rzucić palenie, dla wielu definitywne zerwanie z nałogiem jest bardzo trudne. Na szczęście, dostępnych jest wiele produktów pomagających rzucić od ręki, od gum nikotynowych po plastry. Jeden problem: z pewnością produkty te mogą pomóc w szybszym odstawieniu papierosów, ale robią niewiele, aby odzwyczaić nałogowca od uzależniającej nikotyny; po prostu są jej nowym źródłem (i są one bardzo drogie!). 

Ale jest dobra wiadomość. Badania wykazały, że istnieje wiele całkowicie naturalnych i nie drogich opcji walki z głodem nikotynowym. Najnowszą pozycją na tej liście jest kwaśny owoc, prosto z miejscowego „warzywniaka” –  limonka

Jak limonka pomaga rzucić palenie

Korzystanie z limonki jako narzędzia, które pomorze Ci rzucić palenie jest zaskakująco prosta. Pokrój limonkę na ćwiartki, a następnie każdą ćwiartkę pokrój na cztery części. Gdy poczujesz chęć zapalenia, po prostu wyjmij 4 kawałki owocu i ssij po kawałku przez jakiś czas, żując również skórkę. Bardzo ważne aby owoc był ekologiczny i zwracajcie szczególną uwagę, aby na kartonie lub foliówce był ten certyfikat :
Eko_zyw_UE

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Czy to naprawdę działa? Cóż, badania opublikowane Journal of Medical Association w Tajlandii przedstawiły skuteczność tej metody w porównaniu ze skutecznością gum nikotynowych. Naukowcy odkryli, że choć działanie limonki było wolniejsze i mniej skuteczne w pierwszych tygodniach, pod koniec badania (tydzień od 9 do 12) efekty ze stosowania limonki były niemal takie same, jak w przypadku stosowania gum nikotynowych. To niesamowity wynik jak na naturalne rozwiązanie, które jest tak powszechne, niedrogie i proste!

CYTRUSOWY DETOX Z ZIELONEJ HERBATY NA ZAPARCIA, WZDĘCIA, GAZY, BÓLE GŁOWY!

Będziesz zaskoczona do czego można wykorzystać banana i cytrynę

20 NAJSMACZNIEJSZYCH SMOOTHIE GOTOWE W 2 MIN

Kilka praktycznych wskazówek dla osób podczas choroby

Korzyści dla zdrowia i odchudzania płynące z picia soku z całej cytryny

Sok z cytryny z sodą oczyszczoną ratuje życie 1000 osobom rocznie.

W rzeczywistości limonka pozostawała nieco w tyle za gumą nikotynową tylko z tego względu, że słabiej zmniejszała apetyt. Ale powód jest jasny: guma nikotynowa faktycznie zawiera … sporo nikotyny! Mniejsza chęć podjadania w grupie osób stosujących gumę nikotynową nie wynikała z zahamowania apetytu, ale z przyczyny dalszego, ciągłego przyjmowania nikotyny. 

Tak więc, jako naturalna alternatywa, która może rzeczywiście pomóc pokonać uzależnienie od nikotyny, limonka spisała się świetnie! Nic dziwnego, że naukowcy doszli do wniosku, że warto sięgnąć po limonkę w przypadku zerwania z nałogiem. Biorąc pod uwagę, że limonka ma świeży, odświeżający smak, jest pełna witamin i innych składników odżywczych, jej moc uzdrawiająca jest kolejną zaletą.

3 przepisy na wodę oczyszczającą wątrobę – zdrowa wątroba gwarancją niskiego poziomu tkanki tłuszczowej

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Inne naturalne sposoby na rzucenie palenia:

  1. Akupunktura: Badania wykazały, że palacze, którzy zostali poddani akupunkturze w strefie punktu HT7, przez dwa dni po rzuceniu palenia rzadziej mieli myśli związane z paleniem i wiele objawów odstawienia miało u nich łagodniejszy przebieg w porównaniu do tych palaczy, którzy poddani zostali pozorowanej akupunkturze.
  2. Samodzielny masaż: Choć wydaje się to dziwne, jeśli kiedykolwiek poczujesz chęć zapalenia, spróbuj samodzielnego masażu rąk, czy ucha. Badania wykazały, że po miesiącu uczestnicy, którzy stosowali metodę masażu, odczuwali trzykrotnie mniejszą chęć podjadania, byli w lepszym nastroju i łagodniej doświadczali objawy odstawienia.
  3. Ćwiczenia: Uzasadnienie tutaj jest dość proste. Ćwiczenia mogą odciągnąć Cię od chęci zapalenia, zrównoważyć emocje i dać organizmowi zastrzyk energii. Przy dokuczliwej chęci sięgnięcia po papierosa, pobiegaj lub zrób serię pompek. Po prostu bądź w ruchu!
  4. Świadomość: Kiedy głód nikotynowy uderza, zdaj sobie sprawę z tego, że kolejny papieros tylko nakręca spiralę uzależnienia. Dlaczego chcesz tego papierosa? Co on Ci da? Czy warto?
  5. Leki ziołowe: Odstawienie nikotyny wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, od nudności po nerwowość i rozdrażnienie. Aby złagodzić te objawy, spróbuj naturalnych preparatów ziołowych.

CZY CAŁY OWOC CYTRYNY JEST NAJZDROWSZYM OWOCEM NA ŚWICIE? ZOBACZ CO DA CI JEDZENIE JEDNEJ KOSTKI DZIENNIE?

 

Badania :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23513469
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20034441
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9973585
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14997270